Nedávno kapela As I Lay Dying vydala na svém Youtube kanálu video s vyjádřením, jak to s kapelou a jejím návratem v původní sestavě celé bylo.

Ve zkratce jsme sepsali, co se ve videu řeší, zde:

 

Tim Lambesis celou diskuzi otevřel několika větami i tom, co se dělo za poslední roky, a vyzval ostatní členy kapely, aby se svěřili se svými pocity.

Basák Josh Gilbert zmínil, že někdy koncem listopadu 2016 se mu Tim ozval poté, co byl propuštěn z vězení. Požádal o osobní schůzku, aby se mu mohl osobně omluvit a usmířit se. Josh se spojil s bubeníkem Jordanem Mancinem, který od Tima dostal podobnou esemesku. V únoru 2017 se ledy prolomily a Tim začal napravovat své vztahy se zbytkem kapely.

Kytarista Phil Sgrosso následně popisuje, jak se vyrovnával se vším, co se kolem kapely a Lambesise odehrálo v posledních letech, i jak situace ovlivňovala jeho vztah s kytaristou Nickem Hipou v jejich nově utvořené kapele Wovenwar. Phil zmiňuje i to, že s Timem byly problémy už před jeho zatčením a že se on sám často cítil Timem manipulovaný, což vyústilo v pocit úlevy, když Lambesis nastoupil o vězení a kapela se rozpadla. Když se následně Tim ozval e-mailem i Philovi, ten ho poslal nejdříve do prdele, a když se mu Tim snažil vysvětlit, že se změnil, Phil prohlásil, že je to hezké, ale jemu už je to jedno, protože už toho nechce být součástí.

Nick Hipa dodal, že bylo těžké se s celou situací vyrovnat nějak smysluplně a že on i Phil se k situaci nejednou postavili ne tak docela zodpovědně, což vyústilo i v odchod Phila z Wovenwar. Nick si přál, aby tímto těžkým obdobím mohli projít všichni spolu, aby se navzájem povzbudili, a Philův odchod zapříčinil jen další nenávist mezi těmito dvěma spoluhráči

V průběhu soudu s Timem však Nick cítil i určitý soucit, protože Timovy výpovědi u soudu podle Nicka i ukázaly skutečnou lítost, což se rychle změnilo poté, co Tim připsal částečnou vinu nad svým chováním steroidům. Nick získal pocit, že Tim se nikdy nezmění, a jeho psychický stav dále zhoršily neustálé žádosti o rozhovor, takže Nick nakonec začal trpět nespavostí.

Když se pak Tim dostal na svobodu, Nick už s kapelou nechtěl mít nic společného a šeptanda a překroucená tvrzení pak přerušené vztahy ještě více rozbily. Až Josh a Jordan dokázali Nicka přimět k setkání s Timem a k usmíření. Upřímný a otevřený rozhovor z očí do očí pak Nicka přesvědčil, že Tim chce upřímně narovnat vztahy s bývalými spoluhráči a restartovat As I Lay Dying v sestavě, ve které kapela skončila v roce 2013.

 

Celý rozhovor můžete vidět tady:

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x