Pražské vydavatelství MetalGate nadále pokračuje v hledání a podpoře neotřelých metalových kapel, které se nebojí nahlížet za žánrové hranice, vykračovat z komfortní zóny. Aktuálně podepsalo smlouvu s blackmetalovými Voluptas, kteří nachystali nové album s názvem Towards the Great White Nothing. To oproti svému předchůdci, debutu Ved Rums Ende, nabídne kompaktnější, přímočařejší a rychlejší blackmetalovou zvukomalbu, která si ale zároveň zachovává svůj experimentálnější ráz.

„S MetalGate jsme byli v kontaktu již dříve, kdy nás pozvali na MetalGate Czech Death Fest. Když jsme dokončili své nové album, přišlo nám logické nabídnout nahrávku právě jim. Vzhledem k tomu, že se jim Towards the Great White Nothing líbilo, domluvili jsme se na spolupráci poměrně rychle. Jedná se v současnosti o jeden z největších českých metalových labelů, který se ale nebojí spolupráce i s experimentálnějšími a UG kapelami, tudíž nám MetalGate přišel jako správná volba,“ uvádějí muzikanti z Voluptas se slovy, že prioritou je pro ně tuzemský trh.

Hudebně kapela vychází z klasických nahrávek 80. a 90. let, stejně tak se ale inspiruje novějšími, experimentálnějšími soubory. Kromě black metalu nechává do své hudby pronikat doom metal, psychedelii nebo třeba noise. Na novince se také dostalo většího prostoru rockovým prvkům, které svým excentrickým pojetím odkazují například na norskou avantgardu 90. let.

„Rozhodně nejsme žádná true black metal kapela, ale snažíme se řídit myšlenkou, že by nahrávka neměla mít sterilní dokonalý zvuk. Jde nám spíše o atmosféru a organičnost. Na jednu stranu se snažíme nedržet se těch nejprofláklejších metalových klišé, ale na stranu druhou nejsme dada experimentátoři, spíše občas vkládáme mezi black a doom-metalové postupy něco neobvyklého. Naše hudba má proto potenciál oslovit posluchače extrémnějších žánrů, kterého nezaskočí příležitostný saxofon, noise nebo lehce nepředvídatelná struktura skladeb,“

říkají Voluptas, kteří se v minulosti nebáli ani punkových aspektů, těch však v novém materiálu ubylo, naopak přibylo čistějších blackmetalových prvků.

Druhé album Voluptas, první pod profesionálním labelem, vyjde v září! Pro další informace sledujte webové stránky www.metalgate.cz či www.facebook.com/metalgate.

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x