Jsme zvyklí přijímat od našich oblíbených kapel většinou dobré zprávy, ale někdy musíme zatlačit i pomyslnou slzu. Což možná i někteří udělali. V roce 1999 stál s Brunem Kovaříkem u zrodu death metalové kapelu Hypnos bubeník Petr Pegas Hlaváč. A právě démon zpoza bicích z osobních důvodů opouští po téměř dvaceti letech kapelu. Kapela vydala následující prohlášení prostřednictvím svého FB profilu:

„Život přináší i těžší chvíle, jednou z nich právě procházíme i my. Bohužel musíme oznámit, že se náš bubeník a zakládající člen Pegas rozhodl z osobních důvodů opustit Hypnos. Jsme kapela, která si v první řadě zakládá na osobních vztazích, které jsou dle našeho názoru nadřazeny hudební stránce věci a byli jsme velmi rádi, že se nám zejména v posledních letech povedlo sestavu stabilizovat a vybudovat pevná přátelská pouta. Proto cítíme, že nás v této chvíli opouští nejen skvělý a originální bubeník, ale hlavně nejlepší přítel. Je to těžká situace pro každého z nás čtyř a bude nám nějakou dobu trvat, než se s tímto faktem smíříme. Každopádně v této chvíli všichni doufáme, že se naše hudební cesty v budoucnu opět sejdou. Uvedené rozhodnutí nemá vliv jak na naše přátelství, tak i na případné aktivity Krabathor, kde Pegas nadále zůstává v sestavě.“

O osud Hypnos se ale bát nemusíme, protože náhrada je už známá. Tomu, kdo kapelu sleduje pozorněji, nebude jméno Igor „Sataroth“ Botko neznámé, protože tento talentovaný bubeník už s Hypnos absolovoval pár koncertů v rámci loňské tour. Botko je členem běloruské kapely technických death metalistů Vein of Hate a fanoušci tuzemské scény jej mohou znát i z formace Incalm, se kterou vydal 15. května debutové album „Noir“.

Foto:facebook.com/HypnosCZ

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x