13. 4 se díky Melodce prohnalo Brnem turné tří polských úderek Decapitated, Hate, Thy Disease a je doplnili dva kvalitní supporty Krysthla a Aktaion. Středa se celkově nesla ve znamení death metalové muziky, neboť se v ten den stala obětí smrtící hudby i Praha, ve které se představili američtí řezníci Cannibal Corpse za doprovodu brazilských hrdlořezů Krisiun. Moje obavy ohledně účastnosti na Melodkou pořádané akci byly tedy na místě.

Švédové Aktaion hráli již při mém příchodu, ale dle rychlého konce jsem minimálně polovinu setu k mé smůle nestihl. Aktaion do lidí prali velmi energický, moderní death metal prošpikovaný metalcorem skrz na skrz. Zpěvák do svého počínání vkládal veškerou energii, která se v něm nacházela, dokonce seskočil z pódia do překvapivě slušně naplněného sálu mezi na začátek dobře rozjeté fanoušky. Lidí mohlo být po více, avšak na to, že se v Praze také pařilo ve velkém, byl klub příjemně zaplněný.

To následující Krysthla způsobila ještě větší peklo než smečka předchozí. Hrozičů se před pódiem nahromadil ještě větší zástup a po krátké zvukovce se rozezněl smrtící, podle mého úsudku deathcore s vlivy death metalu. Rubanice vedené nemilosrdně kupředu bravurní bicí palbou střídaly úderné rytmické sekce způsobující návaly adrenalínu, nutícího mnoho hlav v sále k pohybu. Ozvučení linoucí se z beden bylo stejně jako v případě prvního jména na vysoké úrovni, a tudíž není třeba nějakého většího pitvání. A tak jako v prvním případě i v Krysthle za mikrofonem operuje charismatický zpěvák schopný přidat uhlíky do ohně svým výstupem. Adi Mayes moc dobře věděl, jak na lidi v sále jít. Ostatně tohle měli všichni frontmani večera společné.

Melodka - Decpitated-1

Nyní se konečně dostáváme k tomu hlavnímu… k Polsku. Kolem půl deváté sál Melodky vyplnily energické zvuky cyber death metalových výbojů. Thy Disease mě popravdě ze začátku moc neuchvátili. Také se dal vycítit prvotní menší zájem ze strany všech přítomných. Intenzita nedosahovala té z předchozích dvou koncertů, avšak po uběhlých minutách se vše rázem změnilo. Thy Disease s postupem ubíhajícího času obhájili svou pozici na scéně na jedničku a předvedli, že i oni umí dát lidem dávku jiskřivé zábavy. Frontman Thy Disease působil jako zjevení. Avantgardně oháklý dával lidem zábavnou show svými gesty a pohyby. Jeho vokální projev byl však toho večera nejslabší, nejméně zajímavý.

Melodka - Decpitated-36

Naposledy moji rouhačskou duši polští Hate uchvátili se svým vystoupením po boku rakouských rarachů Belphegor a amerických neznabohů Vital Remains ve stejném klubu, v téže formě. Set byl v podstatě jako přes kopírák zdařilý, až na to, že nyní jsem se dostal díky přiměřenějšímu počtu černooděnců dopředu a větší měrou si dění užil. Co mě na živém provedení Hate nejvíce uchvacuje, je Adamův démonický, temný hlas, působící na koncertech ještě mocněji, než na deskách. Poláci kázali převážně z posledních tří desek, zastoupena byla samozřejmě i aktuální „Crusade:Zero“. Songy jako „Valley Of Darkness“, či „Alchemy of Blood“ nikoho nenechaly chladného a v sále se rozpoutalo opravdové peklo. Osobně bych uvítal více skladeb z fošny „Solarflesh: A Gospel of Radiant Divinity“, neboť ji považuji za to nejlepší, co kapela nahrála a některé další kusy by živě jistě lámaly kosti.

Melodka - Decpitated-63

Konečně se dostáváme k headlinerovi celého večera. Ke kapele, kterou považuji za to nejlepší, co může evropská death metalová scéna nabídnout. Decapitated přinesli sluchový teror a roznesly celý klub na kopytech. Songy „Veins“, „Homo Sun“, „Blood Mantra“, „Carnival is Forever“ trhaly, lámaly, likvidovaly, jako kdyby na Melodce explodovala všechna energie, ukrývající se ve zvuku. Hrálo se samozřejmě i ze starších desek, které nemám tak zažité, protože jsem vyznavač spíše nové éry skupiny. Fanoušci Polákům odpovídali stejně intenzivně, ve středu sálu se i rozvířil slušný kotel, vtahující vše živé i neživé. Muzikanti opravdu zářili, když viděli nadšenou odezvu všech přítomných.

Melodka - Decpitated-75

Decapitated umí ostatně jako Hate přenést svou muziku z desek na koncertní pódia v ještě působivější podobě. Instrumentálně, ale i se silnou atmosférou.

Děkuji Melodce za obrovský zážitek, akce se povedla na jedničku a já tak nemám vůbec co vytýkat. Jen mě mrzí, že nedošlo více brňáků a řady fanoušků tvořily cizí tváře. Avšak ony cizí tváře se zasloužily o velmi příjemnou atmosféru a také o to, že nenechali Melodku na holičkách. Jako důkaz toho, že tento večer byl strhující, jsem si domů odnesl rozmlácené koleno a polámaná záda.

Autor fotek Karel Romanson – (Párty Brno)

Fotoreport

Line Up:

 KRYSTHLA [UK]

 AKTAION (SWE)

 THY DISEASE

 HATE

 DECAPITATED

Místo konání: Brno – Melodka

Vlez: 350 – 400,- Kč.

9.5

Kapely

10.0/10

Zvuk

10.0/10

Organizace

10.0/10

Návštěvnost

8.0/10

Klady

  • Kapely
  • Zvuk
  • V rámci možností skvělá návštěvnost
  • Fajn atmosféra

Zápory

  • Celé to tak nějak uteklo moc rychle

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x