Konečně přišel ten den, ten den, kdy se mi splnilo velké přání, spatřit mocnou Belial a její souputníky z českých luhů a hájů. ASKEREGN je jedna z kapel, na které jsem měl vždy trvale smůlu a koncerty mi povětšinou nevycházely, nebo hrála skupina někde, co nejdál ode mě, a to připočtěme fakt, že ASKEREGN nepatří mezi skupiny co by zde koncertovali nějak hojně. Každopádně jsem se těšil jako malé dítě na čokoládu a konečně jsem dostal to co jsem celou tu dobu chtěl, ale o tom v příštích řádcích. Celý večer nabízel ještě další jména, která samozřejmě zmíním. Sázka na jistotu DEGORYEN a DARK SEAL, tyhle kapely nezklamou prostě nikdy, přesně víte, co dostanete, ale i tak vás to baví, neboť vám k uším dolehne poctivé řemeslo, hodné zájmu. Větší neznámou byli headlineři turné DEKADENT ze Slovinska. Jejich tvorbu jsem si sehnal týden před akcí, a leč mě muzika neposadila přímo na prdel, baví mě a příjemně se poslouchá a proto jsem byl natěšený až zažiju atmosferické a emocemi nabité vystoupení. Oblíbený klub Brooklyn byl krásně naplněný, proto ve mně panovala radost, že alespoň nějaká akce v Brně dopadla, co se návštěvnosti týče, dobře.

První kapela nastupuje a na pódiu se zjevují známé postavičky DEGORYEN ovšem doplněné o členy DARK SEAL – (kytara, basa). Nemám už o této kapele co napsat, a to platí i o DARK SEAL. Prostě kvalitní standart, který se krásně poslouchá a na který se krásně řádí. Musím ovšem pochválit zpěváka Nergala, jeho vokál je lepší a lepší, nejvíce se mi líbí jeho depresivní nářek a křik, protože tady vokalista působí nejmocněji. Zvuk byl naprosto brilantní a to se udrželo po celou dobu večera. V tomto ohledu Brooklyn neskutečně vyrostl a jsem za to moc rád, neboť live vystoupení v Brooku byly často neposlouchatelné. Jinak kapela zní v plné sestavě ještě lépe, sound kapely je mocnější a změnu lze znát.

A na pódium se chystají keltští válečníci DARK SEAL. Na ně se vždy moc těším, ale na rovinu, pořád mi nesedí nové písně, takže nebudu hodnotit dokud nevyjde nové album, ale celý koncert jsem se těšil na kultovní skladby jako „Beltain“. To nic nemění na tom, že koncert to byl kvalitní a DARK SEAL dokazují, že neumí zahrát špatně. I když se o bubeníkovi Honzovi říká, že už mu to slušně ujíždí, a že to nedává tak jako dřív, jsem rád, že je u DARK SEAL. Jeho hra je oproti ex bubeníkovi Satanovi mnohem lepší a pestřejší, tudíž i ohledně bicích je to větší slast poslouchat a větší potěcha sledovat.

Je to tu! Askeregn zvučí a všichni se hrnou pod pódium jako posedlí satanem. Již při zkoušce se lidi nemohou udržet a paří jako smyslů zbavení. Při intru a první písni nastává neskutečně nepopsatelné peklo. Marie plive jedno hříšné slovo za druhým, každý její výkřik mě dostával do varu a najednou jsem byl jako zhypnotizovaný. Při pohledu na fanoušky si dovolím tvrdit, že jsem rozhodně nebyl jediný. Řádění pod pódiem bylo… nepopsatelné. Lidé reagovali na každý tón, každý Mariin pohyb, skandování jména kapely snad po každé odehrané skladbě. Při vzpomínce na atmosféru mi běhá mráz po zádech, dlouho jsem takový koncert nezažil. Hrálo se z doposud jediné fošny Ascheregen a tak zazněli i mé nejoblíbenější písně „Proglom der Flammen“ a „Schwarzer Tod“, z nichž jsem již nemohl a byl jsem kapelou zfanatizovaný tak, že jsem nedokázal snést myšlenku na konec koncertu. Ten ale satanužel přišel. Napíši to na rovinu, ASKEREGN je naživo jedna z nejlepších kapel, jakou můžete vidět a Brooklynský koncert považuji za jeden z nejlepších live zážitků, co mám.

Po ASKEREGN začínají DEKADENT ze Slovinska, žel satanovi koncert byl přesně řečeno nijaký. To, co se linulo z pódia, byla jen vata bez jakéhokoliv místa, kterého byste se chytili. Muzikanti navíc působili sterilně a na jejich koncertě nešla vidět ani cítit radost ze hraní, prostě si odehráli svoje a tím to skončilo. Škoda, po neuvěřitelně našlapaném vystoupení ASKEREGN byli DEKADENT jako odvar a i fandové už působili umírněně a znuděně, čemuž se vůbec nedivím.

Páteční večer se velmi zdařil a překvapila i atmosféra a počet lidí, takhle by měli vypadat řádné koncerty, užívání si muziky na maximum. A stěžování si na vlezné? Tak kde to jsme? 150 Kč není přeci tak moc, nebo spíše… to není nic. Nechápu rýpaly, co nejsou schopní unést takovou cenu, při tom si vezměte, že za takovou sestavu by číslo mělo být vyšší. Hold v těchto končinách si lidé neumí vážit muziky, kapel a akcí, co se zde pro ně pořádají, opět jsem nasrán a znechucen. Tímto uzavírám svůj report s myšlenkou, na tak vydařený večer, že bych snad dal všechno, abych vrátil čas a prožil to znovu. Především ASKEREGN snad přijedou brzy, chci je vidět a jen tak se můj stav nezmění, všem co mají rádi nenávistný, temný, mrazivý black metal vřele doporučuji navštívit koncert.

Seznam účinkujících:

DEKADENT

ASKEREGN

DARK SEAL

DEGORYEN

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x