DYSANGELIUM mají na kontě teprve druhou fošnu, a přes to všechno jsou již poměrně známou bandou českého podhoubí. Může za to i ten fakt, že na sobě chlapi makají tvrdě a bez vyčerpání, aktivní koncertování všude možně také pomohlo k vzestupu z podzemí na zemský povrch za účelem šíření zkázy mezi řadami lidí. DYSANGELIUM jsem spatřil naživo jen dvakrát, ale vždycky se jednalo o velmi intenzivní death metalový zážitek, jenž nutil k provětrání hřív všech zúčastněných. Na muzice této party se mi vždycky líbilo především kombinování old school USA death metalové školy a současnějšího severského umění. Dohromady to tvořilo ostrou, sečnou zbraň nabroušenou tak, že precizně rozřízne lidské maso s chirurgickou přesností. Debutové CD jsem si ovšem poslechl až o nějaké měsíce později po uplynulých akcích, které jsem navštívil, když jsem si v té haldě kapel našel na našince čas. Studiově se mi smečka zamlouvala také a začal jsem jí dávat naděje do budoucna. Naděje na vyplnění apokalypsy, na šíření zlých riffů a drtivých bubnů bubnujících k pochodu démonů.

A chrámy boží se bortí

Po intru, ve kterém jsou zvuky naznačující apokalyptickou vizi války, dostanete smrtelnou dávku 8062_DYSANGELIUMryzího death metalu brutálního a ortodoxního sestřihu. Tato injekce smrti vám způsobí okamžitou zástavu srdce a vysadí vám mozek díky energii vpuštěné do hlavy. V podstatě se nejedná o nějaký posun od předešlého díla, ale vše je ještě více profi, hudba působí více propracovaně nežli dříve. Muzikanti jinak sází na osvědčené postupy, tedy rychlé tempa, protkané pomalými, více utahanými rytmy, jež působí temně a dávají materiálu onu ponurou atmosféru. Tu vždy vystřídá zvrácená chorobnost a nenávist, nenávist mířená proti společnosti kolem nás, proti náboženství, vlastně proti všemu.

Nekro má projev rovnající se katovi, který svým hlasem stíná hlavy ovcím uloveným ve svatých chrámech. Jeho brutální growling působí zlověstně a předčí mnoho svých kolegů na naší scéně (tím nechci říct, že ostatní čeští growleři stojí za prd). Basové party Oťáka drnčí neustále v pozadí riffů, přesto krásně vynikají a tvoří chlad vycházející z repráků. Ctiborovy bicí také stojí za povšimnutí. Jeho hra je mírně progresivní (v rámci deathu) a drtivě našlápnutá. Nazvučení tomu napomáhá také, můžete si vychutnávat krásnou spolupráci basy a bicích, tu jejich souhru, jež si pohrává s kytarovými vyhrávkami Vihara a Dědka. Cover alba, booklet, prostě celou vizuální podobu má na starosti Hugo, který si s kotoučem a jeho obalem perfektně vyhrál, doslova se s ním pomazlil, dal do něj vše a pak vzniká tak dokonalé vyobrazení rebelie vůči všemu svatému. Pekelná žena trhající svými ústy Kristovo tělo v hořícím chrámu je působivá, velmi dobrá práce!

Trosky zhroucené lidskosti – (Ticho vyhaslých duší)

Materiál končí jen vybrnkávanou melodií, jež zvěstuje konec… Skonání lidstva. CD nepřináší nic 1000x1000-1395476495-dysangelium-mensmoc nového, originálního, možná tento fakt někteří jedinci nepřijmou, ale jedná se o naprosto precizně odvedené řemeslo lidí, kteří milují death metalovou muziku a tato poctivost se projevuje na odvedené práci. Kapela nám pojí sever s USA, předkládá nám old school i současnost, masakr i melodii. A je fuk, že nepřináší nic přelomového, že to tu již mnohokrát bylo, DYSANGELIUM jsou kurva že přesvědčiví. Zvukově není co vytknout, možná by to chtělo větší hutnost soundu a ještě větší podladění nástrojů, přes to všechno je ale zvuk rovný masakr. „Holykaust“ posouvá skupinu o level výše, proto doufám, že na příštím CD se skupina předvede jako ještě zkušenější, přeci jen, říká se, že třetí alba jsou pro všechny významná. Tuhle fošnu doporučuji všem, co mají rádi čirý masakr, masakr, který umí překvapit i zpomalením, vydechnutím a troškou melodií. Pozor – kapela si tímto s vaší myslí jen pohrává, nečekejte slitování, ba naopak, poprava vašeho těla i duše! 8/10

Tracklist:

1 Apocalyptic

2. Inferno

3. Freedoom

4. Holykaust

5. Necrocult

6. Dystopia

7. Dysangelium

8. Oblivion

9. Dawn

Sestava:

Oťák – Basa

Dědek – kytary

Nekro – vokál

Ctibor – bicí

Vihar – kytary

 

 

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x