Embrace the Darkness je šestice muzikantů z jihomoravské Kuřimi, které vyšel 20. 2. debut v podobě EP „The Nameless“. Album bylo nahrané ve studiu Sonidos, mix s masteringem provedl Zdeněk Ondráček a o krásnou grafiku se postaral Martin Zejda.

Samotné EP obsahuje 5 skladeb a stopáž má 26 minut. Embrace the Darkness na něm nabízí velkou porci hudební radosti. Otvírák a zároveň titulní věc alba se jmenuje „The Nameless One“ a jízda může začít. Pokud máte rádi melancholické melodie, po kterých se sápe doomová atmosféra a to vše je dokreslené houslemi, máte fakt žhavý tip. Ač nerad přirovnávám, tak mi naběhly myšlenky na kapely typu Draconian, Novembers Doom, ale těm chybí housle, že jo. Houslemi nás naopak okouzlují  tuzemští Silent Stream of Godless Elegy, takže z výše jmenovaných kapel si uděláte obrázek o herním cítění kuřimské kapely. „The Nameless One“ se umí loudat, umí nabrat rychlejší tempo a umí se i pořádně rozdivočit (viz kopáky bicmena Petra Hejče). Growl zpěváka Setha se do všech poloh trefuje bez nějakých pochyb, a tak se „The Nameless One“ může označit jako velice kvalitní skladba. „Falling Snow“ zní něžně, ale ve výsledku padají pěkně těžké sněhové vločky. Do kytar zafouká meluzína a ty spustí temně tvrdou nálož riffů. Do toho všeho zazní nezbedné housličky a zimní chmury vás přepadnou i v teplém květnu. „For The Salvation“ začíná akustickou kytarou, pro kterou mám v metalové hudbě velkou slabost, a když do toho začne Seth šeptat, řvu nadšením. Embrace The Darkness umí udělat atmosféru, pro kterou mám zkrátka slabost. Kytarové hromobití, akustika a mám napsat i housle? Nejde o žádné novátorství, ale jen o velice chytré zapojení smyčců do celkového obrazu a funguje to. „Victims of Myself“ opět zahajuje akustická kytara a po necelé minutce se zlehka přidají i bicí. Pak se stroj Embrace rozjede do své tradiční podoby. Co už ovšem tak tradiční není, je vokál. Seth se pustil do čistého zpěvu a neznělo to vůbec špatně. Palec nahoru za odvahu. Poslední věc „Suffered Life“ je už bez akustických prvků, které nahradila zajímavě znějící souhra všech strun, které má kapela k dispozici. I basa, kterou v předchozích skladbách nejde moc slyšet, mi v „Suffered Life“ přijde zřetelně výraznější.  Ale to je na celém EP jediné větší minus.

EmbraceTD cover

Resumé debutu Embrace The Darkness je pozitivní, poněvadž mi kapela za necelých 26 minut nabídla slušnou dávku melodií, temnotu a emoce, což se jiným uskupením nepovede ani za dvojnásobně delší stopáž. Kuřimská kapela má slušně nakročeno, takže nezbývá než doufat, že nás svou tvorbou ještě nejednou zavedou do svého světa.

Foto:facebook.com/EmbraceTD

Embrace the Darkness - The Nameless

8

Písně

8.0/10

Originalita

7.0/10

Produkce

8.1/10

Zpěv

9.0/10

Nástroje

8.0/10

Klady

  • Akustická kytara + housle
  • Vokál

Zápory

  • Nevýrazná basa

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Embrace The Darkness
Embrace The Darkness
25.5.2016 06:03

Děkujem za pěknou recku:) Slova chvály těší a motivují. Jen snad… netuším zda je to bodobé ohodnocení dobře ale to není důležité. Jsme rádi, že se líbí:)

Keagan
Admin
25.5.2016 06:33

Ahoj, rozhodně není..je to nějaké rozbité, štefimu sem už psal. Ale jsme moc rádi, že jste spokojeni s verdiktem..jiný být vážně nemohl 🙂

2
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x