Trnavská death’n’rollová kapela Epistemy má už delší dobu venku debut, jenž nese jméno “Death in Agony“. A proč se na ně nepodívat trochu podrobněji. Album bylo nahráno v bzeneckém studiu Shaark a kapela si jej vydala vlastním nákladem. Na desce samotné bývalí členové kapel Darkside a Chemotherapy dokonale zúročili své nabyté zkušenosti a ve výsledku je to zatraceně dobře slyšet.

Vše začíná minutu a půl dlouhým intrem, na které navazuje skladba “Death in Agony“. Pomalejší tempo, ve které zřetelně vyniká hlavní kytarová linka a hlavně syrová atmosféra, jež vlastně provází celé album. V dalším songu se ale vše o poznání zrychlí a dokážu si představit, jak refrén v “Hades Kingdom“ skanduje rozjetý kotel. Hadesovo království je za námi a nastupuje “Old Demons“. I této skladbě vévodí až monotónní syrovost, která se ke growlingu zpěváka Lojzy aka Mystimana dokonale hodí. Skladbě pak dodá říz druhá kytara, ale atmosféru to nijak nenaruší. Následující “Verdon Massacre“ je vypalovačka od samého začátku. Old school jak má být, včetně efektivního sóla a nadupaných bicích! This is death! Po tomto masakru se nepatrně zpomalí, ale “Black Rider“ má slušné tempo. Navíc ho velice hezky ženou vpřed kytary a tak tahle jízda velice příjemně uplyne. Další vál “Shamans Ritual“ je opět z rychlejšího soudku a hlavně refrén je přímo pekelný. Po šamanových rituálech je třeba vychladnout a pro tyhle účely složili Epistemy “Frozen“. Skoro tříminutová předehra, která fakt zchladí a když nastoupí čistý, epický vokál, mám dojem, že slyším snad samotné Bathory! Pak nabere “Frozen“ grády growlovou chumelenicí, aby se nakonec vše pokrylo neprostupnou ledovou vrstvou… Nádhera, krása, bravo pánové. Po této pecce je těžké se soustředit na další flák, ale “War in the Sky“ je solidní deathová sypačka s heavy feelingem, která dovolí postupné rozmražení mysli. Navíc je cítit pořádnou válečnou vřavou. Poslední píseň alba je “Die“. Zde využijí Epistemy i kláves, které jsou pro tuhle melodickou píseň naprosto vhodným doplňkem.

Co říct závěrem? Death in Agony je deska, u které to neskončí jen u jednoho poslechu. Téma války je nevyčerpatelným zdrojem inspirace a Epistamy se s tímto tématem vypořádali se ctí. Možná by to chtělo trochu zrychlit, ale i tak je Death in Agony vynikajícím debutem této trnavské kapely.

********/10

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x