9. března Melodku obsadili brněnští deathaři Fatality se svojí tradiční akcí, kterou zdobilo neuvěřitelné číslo 21. Line-up obsahoval také zahraniční jména, slibující slušnou návštěvnost. Minulý ročník v tomto ohledu nebyl nejúspěšnější, a tak nějak jsem si zvykl na fakt, že zde lidé na UG akce nechodí. Nyní však po delší době nebudu nadávat na lid brněnský, ale budu ho spíše chválit. Při vstupu do sálu bylo k mému překvapení plno. Prostory Melodky byly příjemně zaplněné tak, že se dalo hnout, ale rozhodně bylo o brutální atmosféru postaráno a na dva sály se dívalo velmi dobře.

Torc, pro mě hlavním důvodem účasti nezklamali, tak jako obvykle. Tihle blackcoristé za sebou mají vydání nové, dlouho očekávané desky „Tóny Annwnu“. Pánové zahráli snad nejlepší set, jaký jsem od nich kdy zažil, a to i po zvukové stránce. Kapela účinkovala pouze v čtyřčlenné sestavě, kytarista Kuba nedávno skupinu opustil. To se však na výsledném zvuku nijak neprojevilo a kytarový hráč Morion vše uhrál s nadhledem sám. Chucky je prvotřídní showman a zpěvák. Disponuje velkou škálou hrdelních poloh, od zlého blackového skřeku, přes řev až po čisté zpěvy. Všechny jeho hlasové projevy byly a vždy jsou na maximální možné úrovni. Zazněly pecky jako „Jako motýl“ či „Divize duchů“, prostě prověřené skladby, nacházející se i na aktuálním albu. Mimochodem, i bubeník Tomáš předvedl nejintenzivnější výkon, jaký jsem od něj viděl. Dával do své hry všechnu svou energii, až jsem měl pocit, že svoji bicí soupravu hodlá roztřískat, neuvěřitelný masakr.

Druhá kapela V. A. R jde mimo můj vkus. Thrash metal mi prostě nesedí a v ten večer mě i tahle skupina nechala chladným. Vím, že se jedná o zkušenou a mezi thrashery oblíbenou bandu, a z toho, co jsem slyšel, pánové hráli dobře. S tímto žánrem mám prostě problém a je to ve mně, proti kapele nemám vůbec nic a věřím, že si ji fanoušci řádně užili.

Vulvathrone, komando hrající porno death metal, předvedlo, jak se má vyhladit klub. Přišlo mi, že je jejich muzika nasáklá i grindem, avšak základ byl death metal toho nejbrutálnějšího ražení. Nejvíce mě však bavil zakuklený frontman Jure. Ne jen že řádně kvičel a chrochtal, ale hlavně jeho sebedestrukční paření a lození na bedny či konstrukce po boku pódia byly opravdu zábavné.

Fatality – pořádající kapela v onen večer předvedla, jak se má dělat death metal světové úrovně! Opravdu, není zde deathové smečky, která by mě bavila naživo více než právě Fatality. Drtivý zvuk, Satanův bestiální ryk, hutné riffy, technicky brilantní bicí, to vše činí tuhle partu zkušených hrdlořezů výjimečnou. Lidí bylo před pódiem mraky a ti rozžhavili slušně divoký kotel. Kapela schytala přes držku velkou energií vrácenou zpět od lidí a tu do nich rvala za odměnu pomocí agresivních tónů toho nejbrutálnějšího ražení. Fatality neumí zahrát špatně, ještě jsem nikdy nezažil koncert jdoucí pod jejich standardně vysokou úroveň.

Killchain ze Slovenska mě ten večer mile překvapili, i když se hudebně také pohybují mimo můj vkus. Nakonec jsem tedy po Fatality zůstal přilepený k pódiu, i když to bylo neplánované, a rozsekal se spolu s ostatními. Ostrý, vraždící zvuk a velká dávka energie činila z koncertu také požitek pro zvrácené, choré mozky. Zpěvák Gabi mi v hlavě utkvěl ze skupiny nejvíce. Živelný projev, energické vystupování a při tom vypadal, jako by byl úplně v klidu.

Guineapig se omlouvám, ale kapelu jsem již nevnímal a spíše jsem se věnoval lidem. Přeci jen smečky, kvůli kterým jsem přišel, opustily dávno prostory pódia, a tak nějak jsem tušil, že mě již nic moc nepřekvapí.

Gutalax není můj šálek kávy, grind nemusím poslouchat, ale uznávám, že show je to opravdu zábavná a tak jsem kapelu sledoval s úsměvem z povzdálí klubu. Tito fekálisté jsou brilantní komedianti. Obdivuji především zpěváka nebo spíše kvičícího vepře Matyho. Nechápu, jak tihle lidé dostanou podobné pazvuky z hrdelních útrob, nechápu to vůbec 😀 Každopádně na akci šlo poměrně dost lidí na tuhle partu maniaků, pro to bylo o kotel a řádění postaráno.

Fatal Flesh Fest se představil ve vrcholné formě. I když jsem šel pouze na dvě smečky, užil jsem si celý večer už díky krásné atmosféře. Návštěvnost tentokrát vcelku překvapila, profi organizace večera taky přispěla k pozitivním bodům. Není co vytýkat, Fatality jsou zkušení a umí.

Line-up:

TORC

V.A.R.

VULVATHRONE (SLO)

FATALITY

KILLCHAIN (SK)

GUINEAPIG (IT)

GUTALAX

Místo konáníBrno/Melodka

Vlez 200.Kč

9

Kapely

8.0/10

Zvuk

10.0/10

Organizace

10.0/10

Návštěvnost

8.0/10

Klady

  • Torc
  • Fatality
  • Slušná návštěvnost
  • Klasicky na Melodce dobrý zvuk

Zápory

  • V.A.R - (můj osobní problém s thrash metalem, pro mnohé plusem).
  • I přez slušnou návštěvnost mohlo dojít lidí ještě více

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x