Čtvrté pokračování akce Hard & Heavy Saturday Night v Kuřimi nabízelo celkem pět zajímavých kapel, které rozhodně slibovaly vysokou návštěvnost a zájem o akci – očekávání byla v tomto ohledu překonána. Nikdy jsem v tomto skromném lokálu na jakékoliv kulturní zábavě nebyl, natož pak metalové, proto jsem se strašně těšil na tamní atmosféru a také byl zvědavý na místo konání, tedy Hospodu u Wagnerů. Cílový prostor dění jsem našel snadněji, než jsem předpokládal, a ihned po vstupu jsem byl mile překvapen útulným a sympatickým vzhledem hospody. Příjemná předzahrádka, v létě jistě báječná, bar, v jehož blízkosti se nacházela místa k sezení, a vchod do velkého sálu, nabízejícího početné množství dalších stolů, u kterých jste mohli kecnout na pozadí. Vepředu se nacházel dostačující prostor před pódiem. Podnik nabízel samozřejmě chutné pivo –  Plzeň, která došla, a Gambrinus, nechybělo ani Starobrno, jemuž jsem se vyhnul. Mohli jste se i nabažit chutného jídla, další ročník prý v tomto ohledu bude pestřejší, tak uvidíme.

První vystupující skupinou byli SCREAMING. Pro mě zcela neznámý pojem, řadící se do škatule Crossover/thrash. Popravdě nevěnoval jsem borcům moc pozornosti, spíše jsem sledoval, kdo známý došel, a vstřebával jsem atmosféru sálu. Z toho co jsem pochytil, některé momenty mi přišly zajímavé, na chvíli upoutaly, jiné nic moc neřekly. Je fakt, že kapelu naposlouchanou nemám, to se pak hůře hodnotí, zvláště jejich muzika, komplikovanější než nějaké dvouakordové songy, proto jsou rozpačité pocity na místě. Lidí se však vepředu nahromadilo poměrně slušné množství, své fanoušky si smečka našla. Věřím, že se brzy vrátí.

12742636_10205589583281261_6433567075322458171_n

Druzí nečekaně vystoupili SECRET OF SEPARATION, na místo VANGUARD, odkládajících se až na konec line-upu. Důvodem prý byla nemoc v kapele? Tuto smečku prezentující se melodickým metalcorem jsem znal jen dle názvu, v Kuřimi jsem přišel poprvé do styku s jejich tvorbou a musím říci, že i když nejsem core nadšenec, parta corařů mě nadchla, po ubíhajícím čase jsem měl z koncertu lepší a lepší dojem. SECRETI střídali typické corové postupy, všude možně slyšené, ale bravurně odehrané. Drtivá, úderná tempa prokládali závodní rychlostí, či chytlavou melodičností. Štěpán Fiala, zpěvák a dobrý showman kombinoval, jak scream, tak čistý vokál. Málokdy se vidí kotel už na druhou smečku, zde metalcoristé započali vroucí peklo na place.

12744150_10205589604201784_1373481798498659205_n

BESTIAL THERAPY, deathaři z Moravského Písku, mě moc nezaujali i přes fakt, že vyvolali ohromný ohlas a pozitivní zpětné reakce, tudíž jsem byl jeden z mála. Hold co člověk, to chutě, já kapelu sledoval od stolu a spíše opět vychutnával pozitivní atmosféru večera se zlatavým pokladem v ruce. Muzikanti hráli prostě death metal, nic víc, nic míň. Každý song mi přišel na jedno brdo, zvuk tedy drtil, to ano, ovšem místy se mi songy slévaly v jeden celek. Kapele však mile rád dám druhou šanci a poslechnu si jejich tvorbu, třeba hold příště 🙂

12745823_10205589629722422_7220049824840879540_n

Pro mě hlavní hvězdou večera, tak jako pro mnohé, byli akci pořádající a album vydávající EMBRACE THE DARKNESS. I přes fakt, že na kapelu pařím každou chvíli v nějaký tý díře, pořád mě pánové baví a myslím si, že jsou s každým dalším koncertem sehranější, i přes přítomné chyby, které hudebníci dle vlastních slov dělají. Umělci samotní však mají pohled na svou tvorbu jiný, nežli ostatní, a slyší více, jelikož onu hudbu produkují, proto tyhle detaily neregistruji, stejně jako většina ostatních fanoušků, a radši si bezstarostně užívám dle mě krásný melodický death metal s příměsí doom metalových nálad. Fanoušci pod pódiem opět udělali solidní peklíčko a mladé deathaře nenechali ve štychu. Atmosféra se dala doslova krájet. Nejvíce si vždy vychutnávám píseň „Victim of Myself“, v níž miluji převážně houslové melodické linky Stanislava Žoldaka. Zpěvák Seth se rovněž pochlubil svým klasicky kvalitním výstupem. Hluboký, zajímavé zbarvený growl dokonale přihrává atmosféře, tvořené instrumenty. Hloubka jeho zpěvu prostě sedne do doomové muziky, o tom žádná. V poslední písni se na pódiu přiřítil Jakub Fojt, dříve vypomohl i brněnským ARCH OF HELL, nyní zaskočil jako host u EMBRACE THE DARKNESS, což bylo příjemné zpestření koncertu a celkově večera. Výborný vokální projev, posazený trošku výš, krom toho jde poznat, že si svoje vystoupení opravdu užíval stejně jako pozornost fanoušků. Kuřimáci chystají svůj debutový počin, ten je již k poslechu, či koupi na Bandcampu. Opět sympatický koncert, jen tak neomrzí!

12744721_10205589714884551_1708497670312307519_n

Poslední nám zahráli VANGUARD, smečka, na kterou je často vznášena kritika, především ohledně zpěvu, moje maličkost uvrhla kritický pohled v nedávné recenzi, na debutové Epíčko. V ní jsem kapele vytýkal absenci osobní tváře a trošku prskal i na vokál, či nevýraznost skladeb. Naživo mě však muzika brňáků bavila o dost více. Songy dostaly zcela jiný rozměr, energii živého vystoupení, a tak jsem nadšeně spolu s ostatními rozvířil kotel a atmosféru dosahující naprostému vrcholu večera. Zvuk drtil, Filipovi a Vojtovy riffy rovněž. Kytaristé jsou to nejsilnější, co těleso nabízí. Proháněli své struny sebevědomě a dávali do toho všechno ze sebe. Tyhle nánosy agresivních kytarových nájezdů protínajících vydýchaný vzduch byly famózní. Marty Medek je rovněž maniak, rozdává jeden úsměv za druhým a se svou soupravou se nemazlí, rozpaluje ji do nejžhavějších teplot. Petr Nohel, jemuž jsem osobně vytýkal absenci pohybu a show na pódiu, se tento večer ukázal v trošku jiném světle, než jak ho znám z AMON AMARTH revivalu. Jeho pózy mě bavily více, než když jen stojí na place a sleduje text 😀 Vokální projev by mohl být originálnější, jak jsem zmínil dříve v recenzi, i tak disponuje sympatickým hlasem, přinášející radost každému zarytému deathařovi. Občas mi vokál přijde dokonce i více střihnutý black metalu, nevím, zda je to pouze můj dojem. Nejvíce mi sedly pecky „Reckoning“ a „Demigod“, znějící v live podání opravdu zabijácky. Krásné ukončení kuřimského večírku a potěcha pro melodické deathaře!

12729280_10205590027412364_6675477223595408163_n

Neskutečný večer, ohromná párty s jiskřivou atmosférou, za niž se zasloužili skvělí lidé a o kapelách ani nemluvě. Dále musím vyzdvihnout zvuk a akustiku hospody, prostory jsou ideální, samozřejmě dík patří také panu zvukaři. Zatím co v Brně chodí minimum lidí, v odlehlejší, menší Kuřimi přijde horda zběsilých maniaků, předvádějící ukázku toho, jak má vypadat pravá atmoška. Vy, co jste nebyli, neváhejte a dovalte podpořit, budete chtít víc a víc!

12661957_1254269054589943_8921024622374141114_n

Místo konání – Kuřim – Hospoda U Wagnerů, Line-upSCREAMING, SECRET OF SEPARATION, BESTIAL THERAPY, EMBRACE THE DARKNESS, VANGUARD, Vlez 100. Kč

Autor fotek: Marek Adamík – ostatní fotky zde.

9.7

Kapely

8.5/10

Zvuk

10.0/10

Organizace

10.0/10

Návštěvnost

10.0/10

Prostory

10.0/10

Klady

  • Kapely
  • Skvělý zvuk
  • Vysoká návštěvnost
  • Přátelská atmosféra
  • Prostory hospody

Zápory

  • /

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x