V Ostravě opět proběhla zajímavá akce, jednalo se o HellHammer festival pořádaný WELICORUSS a Hellblast Promotion. Celá událost proběhla v sobotu 28. května 2016 a určitě bylo o co stát. Představilo se celkem šest kapel, a to FINSTERFORST (DE), FIRTAN (DE), WELICORUSS (RU/SRB), NETHERFELL (PL), MERKFOLK (PL) a DRUNK WITH PAIN (CZ).

Událost začala v 18:30 kapelou DRUNK WITH PAIN, leč tuto kapelu jsem nestihnul, tak se nemůžu za sebe vyjádřit, ale slyšel jsem, že koncert byl povedený.

Do klubu jsem dorazil okolo 19:00 a to byla chvíle, kdy se na podiu chystali mojí oblíbenci a přátelé z Polska MERKFOLK. Byl to jejich druhý koncert v ČR, takže se dalo počítat s tím, že větší fanouškovskou základnu zde nemají, ale atmosféra během koncertu tomu neodpovídala, před pódiem se sešlo poměrně hodně „rozkalených“ lidí. Kapela se představila s novou zpěvačkou, která je svým growlem posunula hudebně trochu k blacku metalu, a nezbývá mi než novou zpěvačku i celý koncert hodnotit velmi kladně a těšit se na další možnost je vidět opět na živo.

Jako další kapela byla opět z polských řad a jednalo se o NETHERFELL. Tahle kapela měla nejen v Česku, ale i v Ostravě už více koncertů a šlo to poznat i během vystoupení, kdy se klub více zaplnil. U koncertu jsem si ale nebyl jistý, jestli kapela hraje na 120 nebo na 150 %, ano, bylo to opravdu šílené. Během toho vystoupení bych asi opravdu neměl problém použit termín „potit krev“. Bylo vidět, že kapela ze sebe dala maximum, a to se odrazilo i fanoušcích, kteří skutečně „pařili“, což vedlo i k wall of death, jež jsem si užil. Poklona taky patří bubeníkovi WELICORUSS, který odehrál koncert nejen se svou kapelou ale i s těmito Poláky.

Čtvrtí se na pódiu chystali FIRTAIN. Musím se přiznat, že tuhle smečku jsem do té doby neznal, a to byla chyba. Tihle Němci, kteří hrají melodic pagan/black, měli show srovnatelnou s již zmíněnými NETHERFELL. Zvukově i svými bannery na podiu tenhle koncert působil maximálně profesionálně. Tou dobou byl klub poměrně zaplněn, ale dokázal bych si tam představit i více lidí z Ostravy a okolí, avšak jako kompenzaci beru fanoušky, kteří přišli a jen hloupě nezírali na kapely nebo do stropu, ale opravdu aktivně si koncert užili.

Jako předposlední kapela se představili headlineři celého festivalu němečtí FINSTERFORST. Abych řekl pravdu, tahle kapela mě na youtube příliš nezaujala, nicméně při živém vystoupení na mě působili mnohem živelněji než na albu či v klipu. Ve výsledku se mi koncert líbil, leč na jejich sólový koncert bych se asi nevydal. Ovšem tím nechci říci, že koncert byl špatný nebo neprofesionální, jen mi tahle kapela nesedla na 100 %, což se nedá říct o zbytku obecenstva, sám jsem byl překvapen, jakou FINSTERFORST sklidili reakci, a musím konstatovat, že se jednalo o kvalitní a kompetentní headlinery.

Poslední místo v line-upu bylo připraveno pro WELICORUSS. Nevím, jestli to byl můj pocit, ale část návštěvníku před koncertem opustila klub, čímž o hodně přišli. Koncert proběhl energicky a fanoušci před podiem se nebáli upustit trochu páry a vybít ze sebe nějakou tu energii. Vše bylo během vystoupení „odmakáno“ na maximum a věřím, že ten, kdo viděl WELICORUSS tento večer, si na ně bezpochyby znovu zajde.

A jak teda shrnu celou akci? Organizačně vše klapalo, jak světla i zvuk, a celý večer proběhl v přátelském a uvolněném duchu. Bohužel mohlo dorazit více lidí z Ostravy a okolí, jak už jsem jednou zmínil, poklona opět připadá návštěvníkům, kteří dorazili z Polska. Nicméně musím poděkovat organizátorům a lidem, kteří se o celou akci starali, a doufám, že za rok opět na stejném místě.

A věta na závěr? Zpocený, smadlavý, ale šťastný.

Akci dávám 92%

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x