Další poslové apokalypsy k nám míří z Polska. Očekávané album „Axiom“ od ortodoxních black metalistů INFERNAL WAR si rozhodně vezme pár životů z řad zbožných a získá si mnoho příznivců vyhřívajících se v ohních pekelných. Poláci se vždy vyžívali v extrémní formě černého kovu, dali by se nejblíže srovnat k rané tvorbě švédských MARDUK. Tedy výbuch granátu, z něhož se na vás vyvalí tlaková vlna bicích a riffů, smíchaných v jeden chaotický celek. Prostě a jednoduše sypačka vedle sypačky, krátké písně, jasně definovatelné, předvídatelné, ale jejich přímočarost měla neuvěřitelnou sílu rozmetat všechno na míle daleko. Black metal jak má být. Člověk se rázem ocital na bitevním poli plném výbuchů a střel protínajících těla vojáků, hořící kostely a tanky v černých plamenech a samotného Lucifera stojícího uprostřed dění a sledujícího své počínání. No ale nyní k novému albu. „Axiom“ překvapí nejednoho fanouška kapely a níže si přečtěte, proč tomu tak je

.Již první píseň – v překladu „Korunovace“ vás nečekaně zasype řádně zahuleným death metalem podpořeným black metalovou temnotou. U této hordy solidní změna tváře. Ona totiž muzika zní dost podobně jako slavní souputníci BEHEMOTH. V určitých chvílích jsou INFERNAL WAR jako klon, a to doslova. To je asi jediné mínus nového alba, kapela ztrácí svou tvář a zní jako typicky polský death metal. Jenomže materiál na desce je tak silný, že mu člověk podlehne i přes všechny pochybnosti. Technické bicí bubeníka Stormblasta jsou jednoduše požitek. Mistrné detaily, drtivé kopáky a změny temp, které nečekáte, jistě, jeho hra připomíná již zmíněné BEHEMOTH, ale neříkejte, že se vám to nelíbí a že vás to nudí. Riffy Tryumphatora a Zklona jsou jako proudy lávy vysušující zemi. Masivní sound s drtivou silou, pozor aby vám při poslechu nepopraskala zem pod nohama. Herr zde nasadil growl a jeho nevýhodou je až přílišná podobnost s Nergalem. Jeho texty budete stejně nadšeně hltat, neboť jeho projev je natlakovaný až po okraj rouhačskou zlobou a vy mu uvěříte každičké slovo. Prostě a jednoduše po prvních minutách vás všechny prvotní negativní myšlenky opustí, jako všechno sluneční světlo, jež zmizí pod nánosem temných mračen zvěstujících zlé časy.

https://www.youtube.com/watch?v=P9ReAqd6c_M

Nehledal bych zde inspiraci u slavnějších BEHEMOTH, spíše chtíč propojit black s death metalem, no a z toho vzešla typická polská škola, jež nese znaky klasické pro tamní uskupení. Stejně vám to po tak dvou posleších bude úplně fuk, protože tohle řemeslo je odvedené poctivě a disponuje silou vás omráčit, a to se vám také přihodí. Zasype vás smrtící popel pohlcující život a po vás zůstanou jen kosterní pozůstatky válející se na spálené půdě. Kapela umí nasadit i perfektní melodie, dokonce i chytlavé. Tyto momenty jsou ovšem našlapané energií a rozhýbou vám samovolně tělo tak, že jej nebudete moci zkrotit. Již zmíněná „Coronation“ v refrénu nasadí úderné bicí, jako když vojáci Satana pochodují do války proti nebi, agresivní, hluboký štěkot zpěváka a neustálé střídání rytmů a tempa. Těžko vypíchnout jednu či dvě písně, všechny nesou stejné znaky, přesto se nejedná o songy, co by nebyly odlišné od těch předchozích. Album vám uteče, jako kdyby trvalo tak deset minut, baví až do konce, žádná vata se nekoná, žádné vyhoření či slábnutí intenzity, budete válcováni, jako když vás pomalu přejíždí tank. Na konci z vás zůstane jen rozmačkané, zkrvavené tělo bez duše.

14386_photo

INFERNAL WAR zahodili svůj typický rukopis, aby jej nahradili leč už stokrát omletým, ale vysoce precizně provedeným a kvalitním dílem, které tohle všechno přebije svou kompoziční a zvukovou kvalitou. Čekejte temný a nasraný death/black metal polské školy, takže kdo má rád polský death metal a nevadí mu black metal, nebo ti, pro které jsou takoví BEHEMOTH moc mainstream a jsou málo zběsilí, proto hledáte alternativu, sáhněte po „Axiom“. Osobně jsem z alba nadšený, na druhou stranu si uvědomuji za jakou cenu a doufám, že INFERNAL WAR nezabřednou do jedné polohy, že se posunou zase dál a prozkoumají i další zákoutí pekla a lidské mysli. 7,5/10

Tracklist:

1. Coronation

2. Militant Hate Church

3. Into Dead Soil

4. Paradygmat

5. Nihil Prayer

6. The Parallel Darkness

7. Transfigure

8. Eater of Hope

9. Camp 22

10. No Forgiveness

11. Axiom

Sestava:

Stormblast – bicí

Triumphator – kytara

Zyklon – kytara

Godcrusher – basa

Herr Warcrimer – zpěv

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x