V roce 2011 si při společné pitce Mikael Karlsson (basa, vokál) a Fredrik Gard (bicí) řekli, že dají dohromady old schoolově znějící thrashovou kapelu. A jelikož je ve Švédsku muzikant snad na každém rohu, vzniku Inflikted nic nebránilo. Sluší se dodat, že zmíněnou dvojici doplnili kytaristé Vardan Saakian a Cristian Abarca.

Tato sestava se podílela na EP Sineater, které vyjde 4. 10. a bude obsahovat 4 zbrusu nové songy. Thrash metal a Švédsko moc obvyklá kombinace není a v tomto bodě vidím jako plus, že hlavní kytarista je Ukrajinec a jeho kolega v riffech pochází až z Chile. Jejich kytary jsou řádně nabroušené a hned od úvodních tónů ‚Worldpolice / Isis‘ spustí lavinu riffů. Ten pravý old school přichází až v ‚Sineater‘, kde Inflikted naplno ukážou, co v nich vlastně je. Poctivá thrashová pumelice, která umí elegantně sklouznout ke slušně znějícímu heavy riffování. Nejstarší člen kapely Fredrik Gard žene zpoza bicích celou mašinu bez ostychu vpřed. Druhý zakládající člen, Mikael Karlsson, se prezentuje vokálem, který by však mohl znít trochu agresivněji. Když ale spojí hlas se Saakianem, zní to velice dobře. O tom, že thrash 80. let mají Inflikted v malíku, svědčí ‚Isolation Devastation‘. Ostré frázování, vícehlasý zpěv, parádní sólo, violent revolution… To bude fungovat vždycky. Poslední vál se jmenuje ‚Fire‘ a tady nevím, co si myslet. Podezírám Garda, že jakožto bývalý bubeník u švédských punkáčů Total Misär má v této skladbě prsty – nebo alespoň v jejím začátku. Jistě, thrash a punk mají k sobě blízko, ale ocenil bych na závěr něco thrashového. Každopádně plus za basu!

inflikted-art

Inflikted ukázali, že i ve Švédsku se dá dělat solidní thrash, byť v mezinárodní sestavě, což ale na škodu určitě není. Víc ovšem napoví až plnohodnotná nahrávka…

Foto: archiv vydavatelství WormHoleDeath

Inflikted - Sineater

7.8

Písně

7.5/10

Originalita

7.5/10

Produkce

8.5/10

Zpěv

7.0/10

Nástroje

8.5/10

Klady

  • Zdvojené vokály

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x