Když v roce 2010 zemřel Peter Steele, baskytarista a zpěvák brooklynských Type O Negative, zbývající členové záhy vydali prohlášení, že jeho smrtí končí i kapela, která měla po celou dobu své existence pozoruhodně stabilní sestavu.

Klávesák Josh Silver opustil metalovou scénu úplně, zbývající dva členové ale na metal nezanevřeli, ba naopak. Kytarista Kenny Hickey a bubeník Johnny Kelly společně založili kapelu Seventh Void, která ale od vydání debutového alba „Heaven Is Gone“ v roce 2009 vyvíjela činnost sporadicky, snad i kvůli vytíženosti Kellyho v kapelách A Pale Horse Named Death, Seven Witches a Danzig. Když se pak na sociálních sítích začaly objevovat informace o příchodu nových tváří do kapely a možné změně stylu a následně i názvu kapely, bylo jasné, že rok 2017 bude zajímavý.

A bude: v červenci 2017 byl oficiálně ohlášen vznik nové kapely „Silvertomb“, ve které se kromě Hickeyho a Kellyho angažují Aaron Joos na klávesy, kytarista Joseph James a basák Hank Hell, který už figuroval v sestavě Seventh Void. Na facebookovém profilu kapely se už objevily dva teasery, které zatím jen naznačují, chystají se ale první koncerty a můžeme doufat, že brzy bude i debutová deska.

Facebookový profil kapely Silvertomb najdete zde: https://www.facebook.com/silvertombmusic/

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x