Představovat (black) metalovým znalcům jméno Jiří „BigBoss“ Valter by bylo jako nosit příslovečné dříví do lesa. Každý, kdo se jen trochu zajímá o scénu jako takovou, totiž ví, že tento brněnský rodák se nesmazatelně zapsal do metalové historie především díky své kapele ROOT, která patří k čelním představitelům tzv. druhé vlny black metalových skupin. Podobně dobře se také ví, že BigBoss je zakladatelem české odnože Církve Satanovy. Abychom výčet dokončili, nesmíme opomenout ještě dva další zásadní Mistrovy projekty – v roce 2002 zakládá mystický spolek s názvem EQUIRHODONT, a ještě mnohem dříve, v roce 1994, formuje svou vlastní sólo kapelu nazvanou jednoduše BIGBOSS BAND. A právě o ní, respektive o jejím novém a zároveň posledním studiovém albu, bude nyní řeč.
Hned na začátku jsme tedy prozradili onu klíčovou informaci. BIGBOSS BAND se svým pátým studiovým počinem loučí. Jedním dechem je nicméně třeba dodat, že na odpočinek odchází jen a pouze tento projekt, což znamená, že BigBossova domovská formace ROOT ve své studiové a koncertní činnosti pokračuje i nadále. Když jsme tedy nyní alespoň trochu uklidnili tepovou frekvenci všech rooťáckých pekelníků, můžeme se podívat trochu blíže na tematickou stránku této poslední, bilanční desky BIGBOSS BANDu.
Již nějakou dobu je známo, že novinka ponese název „Než zemřu“. Jméno je to věru příhodné. Tato dvě slova při vyslovení dopadají na posluchačovu mysl s tíhou tunového mramorového náhrobku a skrývají v sobě v podstatě veškerou myšlenkovou náplň nové nahrávky. Album totiž posluchači odhaluje fascinující životní pouť Velkého mága, kterou sleduje od útlého dětství, mapuje časy veselejší i smutné, vypráví o příbězích, jež jsou pro většinu smrtelníků jako z jiného světa, a pokračuje až do současného bodu, v němž píše svůj vlastní epilog. „Než zemřu“ je tak začátkem i koncem v jednom, je zároveň alfou i omegou. BIGBOSS BAND tak tímto albem i nadále sleduje personální tematickou trajektorii, která byla typická už pro předchozí desky „Doomy Ballads“ a „Sbírka černých růží“. Ač i tato díla byla protknutá melancholií skrz na skrz, chystaný počin je v tomto ohledu nechá daleko za sebou. Ostatně sám Velký šéf slibuje pořádnou dávku sentimentu, když všem svým fans vzkazuje: „Myslím si, že budete spokojeni a nadšení. A ujišťuji vás, že budete brečet, všichni. Jak jste tvrdí metalisti a metalistky, pokérovaní od hlavy až k patě, tak tady poznáte můj život v devíti skladbách od A až do Z.“
Nuže, čeká nás jedno velké loučení. A aby to bylo loučení skutečně se vším všudy, chystá BIGBOSS BAND na příští rok několik exkluzivních koncertů, kde se definitivně dopíše příběh tohoto projektu. Nemusíme jistě zdůrazňovat, že by vás toto velké finále sólové dráhy Velkého Mága nemělo minout, takže spíše doplníme, že k nové desce, kterou si nota bene můžete nyní předobjednat na MetalGate e-shop, by nebylo od věci se též vybavit dostatečnou zásobou kapesníků. Budou se hodit.

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x