Pražská death metalová mlátička Let Them Burn funguje od roku 2013 a vůbec se netají obdivem k death metalu 90. let minulého století. Jméno kapely je vypůjčeno od názvu písně kanadských Kataklysm a logo mají ve stejném fontu jako neznabozi z Deicide.

A tyhle vlivy se taky podepsaly na debutovém albu „Conqueror“, jež vyšlo v loňském dubnu. Ještě před natáčením se Let Them Burn rozešli se zpěvákem Čurim a tak post zpěváka připadl kytaristovi Bagrovi, jenž už zastával doprovodný vokál, takže do neznámého rozhodně nešel. První flák desky se jmenuje „Anger Arises“, jenž se po nevinném úvodu rozjede ve velkém stylu výše jmenovaných Kataklysm. Žádné servítky, ale čistá death metalová palba, která překvapí svou vyzrálostí. Bicí Vlastice určují chvilkami až šílené tempo, a to nejenom v téhle skladbě. V „Conqueror“ se na rychlosti trochu ubere a přidá se na důraznější atmosféře, která se k charakteru skladby maximálně hodí. V „Abyss and Void“ se opět rozjede artilerie bicích s divokými riffy, které ovšem nepostrádají melodické linky. „Abyss and Void“ zní v prostřední pasáži až blackově a záhrobní growl dodává všemu punc nehezky hezké krásy. „King’s Sacrifice“ otevírá druhou půlku alba a zde jsem se trochu zasekl. Kytary mi pořád něco připomínaly a dlouho mi trvalo, než jsem na to přišel. Amon Amarth z doby alba „With Oden on Our Side“!  „Hemo Rage“ překvapí ryze thrashovým úvodem, který plynule přejde do death metalové klasiky. Opět se vám snaží smršť tvrdých riffů s nezastavitelnými bicími udělat díru do hlavy a být refrén o kousek delší, tak se to i povede. S takovou naštěstí zůstane hlava neporušená, a tak nepřijdete o nečekaný konec, opět v thrashovém duchu. Poslední flákota, kterou si Let Them Burn připravili, je „Spirits“ a zde se jedná o klasický death metalový song, který protne menší sólo. Jinak je song důkazem dovedností tohoto kvarteta a zároveň důstojnou tečkou za „Conqueror“.

Let Them Burn - Conqueror

Let Them Burn chtěli na „Conqueror“ vzdát hold svým vzorům a to se jim povedlo. 6 skladeb má stopáž 28 minut, což pro začatek bohatě stačí. Pro příště bych se nebál dát do toho větší kus sebe sama a přidat pár fláků navíc.

Foto:facebook.com/LET-THEM-BURN-

 

Let Them Burn - Conqueror

7.5

Písně

8.0/10

Originalita

6.5/10

Produkce

7.0/10

Zpěv

8.0/10

Nástroje

8.0/10

Klady

  • Přesvědčivý přednes
  • Tvrdost

Zápory

  • Stopáž

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x