Malfeitor – Unio Mystica Maxima (2006)

Malfeitor – Unio Mystica Maxima

Malfeitor je italská, již neaktivní black metalová skupina, která byla založena roku 2006 a svoji kariéru ukončila v roce 2009. Tato skvadra vyprodukovala pouze dvě řadovky a jedno splitko. Nedopátral jsem se, proč skupina ukončila činnost, ale po poslechu poslední desky Incubus jsem usoudil, že kapela nepřekonala recenzovaný skvost a jelikož sami muzikanti hrají v dalších smečkách, jako například v Aborym, uložili celý projekt k ledu. Je to ovšem veliká škoda, protože Unio Mystica Maxima je pro mne black metalový objev roku, naprosto nedoceněný a dle mého názoru spoustě lidem neznámý.

Regnator Inferni, Impii defensor

Destructor soliorum divinum

Terror angelorum

Pater certaminis aeternis

Animus rebellis

Tu es impedimentum

Te es bellum universum

Rex – Bestia Fera

Draco assurgus in auras

e Gehennam

Fidelis certus, certus certis

Spiritus iratus, inclemens

Qui collocit altarium inhumanum

In coelo et in terra

Qui suscitit ad luctam

Gens daemoniacus

Tui vexilli sanguine ruberunt

Veneramus te, Satane

Glorificamus te, Satane

Adoramus te, Satane

Excipimus te, Satane

Creator jurem taliones

Tecum omnes gladii Inferni

Ad gloriam tuam spiramus

In nomine tui ad victoriae venirimus

 

Malfeitor+l_f6df1781a0cc73eb3d7b388e1356                                                                                                                                                                                                                                Rozeznívá se okultní intro, hlas odříkávající text v latině, zlo prostupuje můj sluch a už vím, že celé dílo bude ortodoxní black metal, braný dosti vážně. Už první skladba po intru… .Rex Bestia Fera mi vyrazila dech. Nekompromisní, satanistický black metal, který posluchači navozuje atmosféru všemi možnými prostředky. Především na první poslech zaujme jedovatě a velice bestiálně znějící vokál pocházející z hrdla mistra M. Fabbana. Texty jsou sice v angličtině, ale lze velmi často zaslechnout latinské věty, které muzice dodávají na démoničnosti. Skupina vsadila na chorály, které k mému překvapení zní v každém songu jinak, mají jiné zabarvení. Nejvíce povedeně zní spojení chorálů a blackového skřeku, jako například ve skladbě Baphometh, ve které se v polovině písně rozezní zlověstné, již zmíněné chorály za doprovodu black metalového vokálu, po té se vše zvrhne v pekelnou vichřici. Tato skladba je můj favorit… je nejvíce reprezentativní z celého CD.

Písně jsou pestré, především jsou zde všechny polohy, sypačky se střídají s melodickými výjezdy a s pomalými tempy. Dále musím zmínit geniální kytarovou práci, kytarista Munholy z finské kapely Anam Cara zde předvádí hru na velice vysoké úrovni, kytary jsou zapamatovatelné, dostávají se snadno pod kůži a jsou velice výrazné. Mají ostrý, ale přesto příjemný zvuk. Zvuková stránka celkově už snad nemůže být více vyšperkovaná. Vše je do detailu propracované. Na celém díle nenajdeme žádnou vatu, každá skladba disponuje vydařenými a zajímavými nápady, co skladba, to odlišný diamand.

Vypíchnul bych píseň Jesus Christi To the Lions, která překvapí především pěkným, čistým, melodickým zpěvem a Fuamme Udite, ve které mi kytarové riffy připomínají norskou legendu Immortal. Skladba tak páchne severem, možná i díky původu strunného hráče. Velice se mi to ovšem k této smečce hodí. Celkově co se kytar týče považuji song za nejzajímavější z celého alba.

Rád bych touto recenzí doporučil tohle CD, které jaksi zapadlo a při tom si zaslouží pozornost. Sice to není nic převratného v hudebním světě, i tak kapela předvádí po svém zahraný, velice atmosferický black metal, který potěší vyznavače kapel jako Behexen, Acherontas a podobně laděných band. At se snažím sebevíc, nemohu najít jediný slabý bod, jedinou slabinu. Nechápu jak mohla skupina nahrát tak slabého nástupce, v celku mne to mrzí, myslím si, že kdyby si kapela držela svůj styl jako na Unio Mystica Maxima, patřila by k velké špičce BM scény. Kdo ví jak by svoji tvář formovali a kam by se posunuli. Každopádně plné hodnocení, kapela má za tento výtvor můj obdiv. 10/10

Album vyšlo u Scarled Records v roce 2006.

 

Podobné články

Malfeitor – Unio Mystica Maxima (2006)

| Článek | 0 Comments
About The Author
- Redaktor webů Metalirium, Marastmusic a magazínu Full Moon, posluchač především atmosferické, převážně alternativní hudby.

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na