Ostravští NAHUM patří mezi velmi nadějné české smečky. Jejich kariéra započala roku 2004 a se svým debutovým materiálem “The Gates are Open” vykročili na pouť plnou thrash metalových kvapíků a death metalového drcení. Kapela roku 2012 totiž vydala na debutový počin kvalitní písně, ale fanouškovskou základnu si pánové vybudovali hlavně ustavičným koncertováním a kvalitním pódiovým vystupováním. NAHUM však nyní přichází s novým kotoučem, jež při sjíždění v přehrávači srší jiskry na všechny strany a hrozí nebezpečí podpálení vašeho pokoje.

V minulosti se brány chaosu otevřely, nyní postupuje světem to, co bylo vypuštěno, a zpustoší to vaše sluchovody stejně jako apokalypsa svět. Ano, Ostraváci nejen že pokračují textově tam, kde skončili na minulé fošně, tedy chaos a apokalypsa, ale návaznost je i hudební, leč v mnohém kvalitnější. Čekejte pořád ten stejný mix thrashe a deathu, rychlý, nekompromisní a přímočarý. Nyní jsou však skladby ještě intenzivnější. Hlavním plusem, jaký kapela dotáhla k dokonalosti je vyrovnanost. Muzikanti onen thrash metal s death metalem kombinují tak hladce, že zde disponují pocitem jednoho tělesa, jednoho celku. A můžete přemýšlet, kde je thrash, kde death.

10246856_1061081167257370_8776596826971447281_n

CD již nenahrával bývalý kytarista Roman Ševčík, smečka přijala nového strunného dravce, Michala Kapece. Kytarové duo Tomash Nahum a Michal Kapec společně tvoří kytarami elektrické výboje, pálící maso na úhel, pod tím vším krásně duní tlusté struny mistra Jana Balcara, znějí chladně, dodávají materiálu na temnotě a hutnosti. Baví mě, jak basa sedne i k Pavlovi. Jeho projev je totiž nejsilnější v hlubokých polohách, v nichž spolu s drnčivou basou zní neuvěřitelně mocně. Sám disponuje hlasem výrazným a i na tento žánr originálním. Očekávejte zlý growl a štěkot nasraného čokla. Pavel Balcar je výborný zpěvák i showman, povyšuje celé těleso někam ještě výš do mračen, plujícími nad zpustošenou krajinou.

Můj top song jest “Creator of Emptiness”, zde zpěvák předvádí neuvěřitelné hrdelní zlo, I baskytara společně s riffy vyčnívá nad ostatní písně. Pro mě je to naprostý vrchol, jaký NAHUM vyplodili z jámy pekelné. Nepopsatelná energie vás zasáhne takovou měrou, až budete mít chutě jít si na NAHUM zařádit okamžitě pod pódium a předvádět, jak se má dělat pořádná wall of death! Chuťovka, nad kterou vždy strávím při poslechu CD nejvíce času.

“And the Chaos Has Begun” není novátorská fošna, čerpá od vrásčitějších kolegů žánrů jako je death, či thrash, na druhou stranu, NAHUM umí soundu vtisknout svou tvář, vložit do toho sebe a rozhodně nejsou tupou vykrádačkou. Dle mě vyčnívají z řad průměrných, a to platí i pro mnohé zahraniční kapely. Díky NAHUM přežije odkaz starých mistrů a oni jej budou v nejvyšších kvalitách předávat jako staré dědictví, jen tak dál, věřím, že další deska bude zásadní.

Album vyšlo na vlastní náklady kapely v roce 2015.

Tracklist:
1. Raging Chaos

2. Vomit the Darkness

3. Creator of Emptiness

4. Funeral of Age

5. Damned

6. The Clash of the Fury

7. Under Fire

8. Rotten Lies

9. www (World Wide War)

 

Sestava:
Tom Brighter – bicí

Michal Kapec – kytara
Jan Balcar – basová kytara
Pavel Balcar – vokály
Tomash Nahum – kytara

NAHUM - And the Chaos Has Begun

8.6

Písně

8.6/10

Originalita

7.3/10

Produkce

9.3/10

Zpěv

9.3/10

Strunné nástroje

8.6/10

Klady

  • Kapela je ještě vyspělejší, než v časech minulých
  • Skvělé hudební nápady
  • Fantastická produkce
  • Perfektní Pavlovy hlasivky
  • Skvěle čitelná, zajímavá baskytara

Zápory

  • /

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Keagan
Admin
9.1.2016 00:50

Písně

10

Originalita

7.9

Produkce

10

Zpěv

10

Strunné nástroje

10

Patří mezi TOP počiny české metalové scény 🙂 Kloubouk dolů..jen tak dál.

1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x