Zde najdete výběr toho nejlepšího z black a death metalových novinek, který se v měsíci březnu lapil do našich sítí, resp. záložek. Přehled je rozdělen na death a black metalovou část. Doufáme, že najdete hudbu, která vás bude inspirovat. Budeme rádi, když do komentářů napíšete, co vás zaujalo, popř. dejte vědět, na jaké další zajímavé songy jste narazili, ale v našem výčtu jste je nenašli.

Death metal:

Wombbath byli součástí švédské deathmetalové scény, ale zabalili to v roce 1995. V roce 2014 se vrátili na scénu a letos vydávají od svého comebacku druhé album s hutným oldschool deathmetalem. The Great Desolation vychází 1. července pod hlavičkou Soulseller Records.

Rogga Johansson je nejzaměstnanějším deathmetalistou všech dob. Letos kromě alba s The Grotesquery a s projektem Johansson & Speckmann vydává další album s death/crust projektem Down Among the Dead Man. Tento song má říz, to se musí Roggovi nechat…

Pionýry brutálního death metalu Skinless není třeba představovat. Album Savagery vychází v květnu.

Skeletal Remains na svém třetím albu servírují další chod oldschoolového death metalu. Devouring Mortality právě vychází pod hlavičkou Century Media.

Inferi hrají melodeathem řízlý technický death metal, který ocení fanoušci The Black Dahlia Murder, Arsis apod. Album Revenant vychází koncem dubna.

Nový švédský death metalový projekt se členy Witchery a Katatonia. Klasický swedeth s trochu melodičtějším přístupem.

Ukázka z prvního EP s názvem Neutron Breed italské tech-death party Quantum Hierarchy, která vás převálcuje jako parní válec.

Tito belgičané hrají brutální death metal ve stylu Suffocation či Krisiun. Jejich první LP s názvem The Ones Who Came Back právě vychází.

De Profundis je londýnská black/death metalová kapela, která vydává už pátou řadovku. The Blinding Light of Faith vydává 10. května Transcending Obscutiry.

Tato čtveřice z Floridy právě debutuje s albem Shrine.

Black metal:

Řecká „superskupina“ Acherontas v květnu vydává svou sedmou řadovku, ze které pryští temná, ritualistická atmosféra. Ocení fanoušci NightbringerCult of Fire apod.

Toto je ukázka z chystané kompilace Throne of the Goat (1997-2017). Song „Throne of Goat“ se poprvé objevil na stejnojmenném EP vydaném v roce 1993.

Song „När Solen Bleknar Bort“ z alba Skuggorna Kallar, které vyjde koncem května.

Běloruští Raven Throne vydávají v květnu své šesté album I miortvym snicca zolak„Pole cicha šaptała kałossiem…“ je krásný příklad moderního atmosferického black mtalu, ve kterém je cítit vliv Shining, Drudkh a polského black metalu.

Aura Noir si dál jede svůj blackened thrash. Album Aura Noire (ne, není to stejnojmenné album) vychází koncem dubna.

Trautonis jsou z Německa a hrají procítěný atmosferický black metal. Podle tohoto songu lze soudit, že jejich nové album bude emocemi nabitá jízda.

Varmia jsou black/folk metalová skupina z Polska. Jejich styl je syrový a procítěný zároveň.

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x