17 let byl naprosto organickou součástí slavné finské kapely Amorphis. Basák Niclas Etelävuori nyní Amorphis opouští. Niclas nenechal svůj odchod bez prohlášení, a to dost emotivního, ve kterém obvinil manažera kapely z jejího špatného vedení. Rozkol s manažerem musel být asi velký, protože Niclas si ve svém prohlášení nebral servítky. Amorphis bez basáka nezůstanou. Po letech se ke kapele vrací jako záskok její původní člen Olli-Pekka Laine, který hrál s Amorphis od roku 1990 do roku 2000. Jestli tak bude mít čas na Barren Earth a Mannhai, je otázkou.

Kromě potíží s managerem kapely se na Amorphis už také jistě podepisuje únava. Kapela se nyní vrátila po sedmitýdenním americkém turné se Swallow the Sun, ale ani předtím si rodného Finska moc neužila. Od roku 2015, kdy vydali poslední album „Under the Red Cloud“, jsou Amorphis prakticky bez přestávky na turné a jen tak si neodpočinou, protože je čeká ruské turné a nasmlouvané koncerty před festivalovou sezónou. Snad teprve potom kapela vydechne a začne nahrávat nové album, které avizovala na začátku jara.

Rok 2017 se tak stává rokem odchodů a změn v zavedených kapelách. Niclasovi mohou fanoušci jen přát trochu klidu a třeba jednoho dne i návrat do sestavy, která bez něj bude tak trochu neúplná.

Prohlášení kapely zde:

Dear all,We just arrived back home from almost an 8 week North American tour that was a great success in many ways….

Zveřejnil(a) Amorphis dne Čtvrtek 27. dubna 2017

 

zdroj: ©Amorphis facebook, ©Inferno

images: ©Amorphis

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x