Kolem Dimmu Borgir se v poslední děje leccos – po dlouhém čekání konečně vyšlo živé DVD „Forces of the Northern Light“, které si vede velmi dobře v žebříčkách prodejnosti, a nová deska nabývá čím dál zřetelnějších kontur.

Kytarista Silenoz už před nějakou dobou vypustil informaci, že desátá studiovka norských černokněžníků bude postrádat živý orchestr a že nahrávka je před dokončením. Zpěvák Shagrath se v rozhovoru s webzinem Antihero rozpovídal trochu více:

„Na albu pracujeme už tři roky a v současné době je v podstatě hotové, takže plán je vydat desku vydat na podzim. Na nahrávku jsme velmi pyšní, zní skvěle, je hodně atmosférická a obsahuju spoustu prvků, pro které jsou Dimmu Borgir slavní. Obsahuje také některá témata a riffy, které sahají až do roku 1993. Je to kombinace témat z celé historie kapely. Chybět nebudou ani orchestrální party a velký sbor a a deska bude temnější, primitivnější, víc black metalová.

Místo orchestru jsme použili samply, v minulosti jsme využili velký orchestr, ale tentokrát jsme se rozhodli, že chceme mít věci víc pod kontrolou, takže jsme si to pomocí samplů a kláves udělali sami. Album je nahrané a zmasterované, název a přebal desky ale zatím ještě zveřejňovat nebudeme.“

Celý rozhovor, ve kterém Shagrath také zmínil, že by do konce roku rád stihl natočit i novou desku své „bokovky“ Chrome Division, si můžete přečíst zde.

Foto: Facebook

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x