Sešlo se nám pár novinek, které nepochybně stojí za pozornost, tak se na ně podívejme:
Německá post-metalová formace The Ocean představuje klip ze svého aktuálního alba „Phanerozoic I: Palaeozoic “. Album pojednává o geologické formaci země a vývoji života na zemi, text songu „Permian: The Great Dying“ se týká tzv. permského vymírání živočichů na přelomu prvohor a druhohor. Song i vizuálně úchvatný videoklip implicitně varují před ekologickou katastrofou, které dnes lidstvo potenciálně čelí.
Bývalý zpěvák Entombed L-G Petrov a jeho parta, která si říká Entombed A.D., jsou zpět s novým albem, už třetím v pořadí od jejich založení v roce 2014. „Bowels of Earth“ vyjde na konci srpna u německého labelu Century Media Records.

Oblíbená finská power-prog kapela Sonata Arctica se v září chystá vydat své desáté řadové album nazvané „Talvyiö“. Singl „A Little Less Understanding“ se nese v duchu alb éry, která začala vydáním alba „Unia“, a je v něm znát nezaměnitelný rukopis Tonyho Kakka.
Poslední novinka, kterou si představíme, je trochu silnější kafe. Američtí pionýři brutal death metalu Devourment se vrací s dlouho očekávaným šestým albem „Obscene Majesty“. Kapela si přizvala jako producenta D. Braxtona Henryho, který s nimi natočil nechvalně známý song „Babykiller“, a od nové desky si tedy můžeme slibovat podobný zvuk, jaký kapela měla v době vydání onoho singlu. Do skupiny se také vrátil jejich první bubeník Brad Fincher a vokalista Ruben Rosas. Album vyjde v polovině srpna u Relapse Records.