Pepsi Free Night a Starobrno Free Night – to jsou akce pořádané klubem Melodka, kde dostávají šanci mladé a nebo začínající útvary širokého spektra žánrů a mají tak šanci se blýsknout před stejně tak různorodým publikem města Brna. Hudebně se sice pohybuji v úplně odlišných žánrových oblastech, ale Melodku mám opravdu rád a tak tyto večírky podniku s volným vstupem pravidelně navštěvuji už kvůli té pohodě. 

Ještě mě však nenapadlo na žádný z těchto večírků napsat report, a tak je na čase to změnit. Do prostorů Melodky jsem zavítal kolem půl deváté, přičemž jsem měl zmatek v tom, kdo má vlastně hrát, jelikož jsem zmíněné interprety neznal. Zpětně tedy vím, že jsem díky pozdnímu příchodu nestihl kapelu Foltost a došel před startem Critical Acclaim.

Critical Acclaim jsou kapelou z Přerova a hrají Crossover, značně se ubírající k rockové rádiovosti. Hudebně se jednalo o chytlavou a prvoplánovou muziku nepobírající příliš mnoho originality, ale disponovala potenciálem oslovit mladé posluchače právě onou hitovostí, která fungovala na jedničku. Tím nejsilnějším arzenálem Critical Acclaim byl frontman, jehož zpěv byl opravdovým zpěvem, nikoliv pouhými falešnými pokusy a k tomu zvládal rozjíždět slušnou párty, rozuměj show. Škoda ještě stále se rozehřívajícího publika.  

Jake Loves Space mě však opravdu překvapili a i kdybych stihl jen tuhle brněnskou partu, nelitoval bych pozdního příchodu. Hudebníci byli už od pohledu velmi mladí a přitom svoje nástroje ovládali znamenitě, stejně tak jako pódiový projev. Brňáci nás zasypali brutálním deathcorem, aby si s námi následně hráli formou boření žánrových mantinelů a my se tak rázem ocitali na diskotéce.

V některých momentech kapela působila nejistě, ne vše sedělo, jak mělo, především ve zmíněných žánrových eskapádách to chce vypilovat a zesebejistit, protože občas to působilo nuceně a chaoticky. Na to, že se jedná o začátky Jake Loves Space, však šlo o pořádnou ránu do obličeje a skupina minimálně těmi stylovými proměnami pobavila. Opět budu chválit persónu u mikrofonu, protože frontman do svého vystoupení dával opravdu mnoho energie a především on byl zodpovědný za peklo pod pódiem.Tak jiskřivý kotel se opravdu hezky sledoval. Ještě musím dodat, že těmi žánrovými eskapádami od deathcoru k popíku mi Jake Loves Space připomenuli vyzrálejší zkušenější a vypilovanější Oceans Ate Alaska. Berte to prosím s rezervou, ale postupy v muzice mají interpreti podobný.

Povedená pařbička, pro mě osobně vhodná spíše na odreagování od toho, co běžně poslouchám a k užití si atmosféry, která na Melodce v tyto večery bývá. Jen je škoda, alespoň mám takový pocit, že i na free akce podniku chodí méně a méně lidí. Critical Acclaim bavili hitovostí a Jake Loves Space zase žánrovými přemety, a to i přes nedostatky provázející obě jména, která si však zaslouží šanci a určitě na to mají. Mimochodem, na tomto složení kapel se mi líbil ten kontrast obou jmen, která nabízela zcela opačné podání svojí tvorby. Hitovost a nepředvídatelnost. 

Kapely:

Foltost

Critical Acclaim

Jake Loves Space

Místo konání:

Brno, Melodka

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x