Rok 2020 je rokem vyčerpání a ztráty, ale i rokem hledání nové energie a také synergie. Přesně tohle nalezly dvě spřátelené kapely Nocturnal Pestilence a Noisebleed. Jejich tvorba i přístup jsou vzájemnými kontrasty i zrcadlením dohromady. Přesvědčit jsme se o tom mohli už naživo. Že se může lišit přístup, ale i přesto chemie spolehlivě šlape jako dobře namazaný hodinový strojek, brzy uslyšíme i studiově.

Na jaře letošního roku totiž vyjde jejich společný materiál, a to ve formátu split EP. „Chirality“, jak se má počin jmenovat, je experimentem, kdy žánrové mantinely ustupují do pozadí. Interpreti si tak mohou zkusit kreativitu, která je nadýchaná svobodou a vzájemnou inspirací. Raději se něčeho chytněte a připravte se na divokou srážku symetrie a asymetrie. Progresivní, moderní inovace a přímočaré, old schoolové energie. Prvků, které jsou odlišné, ale přesto se potřebují.

Nocturnal Pestilence a Noisebleed si navíc navzájem prohodili dva songy. Na „Chirality“ se tedy objeví už známe klipovky „The Blood“ a „Phantom Mind“. Ovšem jako cover verze, kdy autoři skladeb jeden druhému věnují svůj vlastní pohled na věc.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x