V dnešním zkoumání výtvorů české a slovenské scény se mrkneme na videoklip skupiny ze severu Slovenska All Against Nothing k songu „V Tme“.

Kluci za sebou mají prozatím jedno album s názvemFalošná Sloboda“ z roku 2015 a nyní jako pozvánku k novému albu vypustili do světa právě videoklip „V Tme“. 

Osobně musím říci, že mě toto přes 4 minuty dlouhé video příjemně překvapilo jak hudebně, tak vizuálně. 

Po hudební stránce tohle patří k věcem, které můžu. Zvukově hodnotím slovem super; vzhledem k tomu, že se jedná o druhý počin. Potěší jak pořádně výrazné kytary, tak hráčská zdatnost. Jediné, co mi vadí, je menší výraznost kopáku, který přitom tvoří podstatnou část celé kompozice skladby. Pokud je méně výrazný, jako je tomu v tomto případě, pocitově prostě vždy chybí trocha toho rytmu. Vůbec by se tady dalo ohledně bicích vymyslet trochu více. Ovšem zpěv, to je něco, co této kapele jde! Hlavní zpěvák má příjemný a dobře poslouchatelný growl, a stejně tak i celkem dotažený čistý zpěv. Jsem rád, že se ještě najdou mladé kapely, které si dají na zpěvu záležet. Obecně pak kombinace dvou zpěvů v jedné skladbě vytváří skvělý dojem. Hudbě jako takové nemám co vytknout, kluci prostě umí dělat muziku a bodka.

Samotný videoklip je jednoduchý a hezky zpracovaný. Prostřihy do příběhu nejsou vůbec přehnané, kapela vsadila na heslo: „V jednoduchosti je krása“. Osobně jsem viděl mnoho klipů, v nichž se kapela snažila upřednostnit příběh videa co nejvíce, aby člověk pochopil, o co jde, a nedopadlo to moc dobře. Jako příklad uvedu Imperial Age a jejich „Wings Of Your Heart“. Škoda, že v té době All Against Nothing ještě neexistovali, Imperial Age by se od nich v tomto směru mohli něco naučit.

Tady to prostě vše pěkně zapadá, včetně zdařilého efektu, kdy je video do půlky černobílé a v druhé polovině pozvolna najíždí barvy. Za mě super nápad! 

Celkově video vyvolává dojem, jako bych byl na koncertě a mohl na kapelu pěkně koukat. V této době je to dobrý tah a člověk aspoň na chvíli zapomene, že nemůže na koncerty. Obzvláště, když posloucháte dobrou muziku a vidíte ještě lepší video. Na Slovensku mají muziku v krvi ve všech žánrech a jako v tme jsem se při poslechu a podívané rozhodně necítil. Naopak, tohle dílko mi pěkně rozjasnilo den.

Dobrá práce!

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x