Z finského Lahti vtrhla do prostoru zmije, finsky Kyy…black metalová kapela s debutovým albem „Beyond Flesh – Beyond Matter – Beyond Death“. A nováčci se do toho opřeli s velkou razancí.

Už když v srpnu roku 2015 Kyy vydali první EP „Travesty of Light“, bylo znát, že rozhodně nezapadnou. Teď nabízejí dlouhohrající debut, který rozhodně stojí za poslech. Tedy, jestli máte rádi křik ponurých, zlých nekromantů, běhajících po finských lesích okolo sauny a kopajících do muchomůrek i zjihlých srnečků.

Kyy jsou totiž zlí hoši. Ale kromě temnoty, řvané zloby v tunelu nenávisti a dalších klasických atributů zahrnujících velkou porci syrovosti i surovosti a nezastavitelnosti dopředu se deroucího návalu tónů, jsou to zatraceně dobří muzikanti. Což je bonus, který se u kapely většinou docela počítá.

 

 

U některých alb má člověk nutkání se trochu ušklíbnout, když se to se vší tou rituální temnotou přežene, ale Kyy umí s klasickými atributy stylu pěkně zacházet. Odkrajují temnotu po velkých pořádných kusech a grilují ji jen tak, aby se neřeklo a aby zůstalo uvnitř hodně syrovosti i krve. Frenetický vřískot krutých nekromágů ale ani na chvíli nenudí. Velmi mě bavila naprostá zvuková hutnost a sevřenost, je to kompaktní, pulzující muzika, se kterou si někdo zatraceně dobře pohrál. Občasná až punkrocková chvilka je vystřídaná hlubším ponorem a zjeví se opět jinde. Kyy jsou hráči a to ve více smyslech tohoto slova.

kyy

Tenhle počin, který se vine z finské Manaly a dává si záležet na tom, aby pěkně odtrhal maso od kostí, má rozhodně na to, aby zaujal. Za dlouhých zimních večerů si fanoušci kapely můžou počmárat saunu pentagramy a potit se, mírně omámení zmijím kousnutím.

A než začnu mít nějakou další strašnou vizi, rychle doporučuji a ještě jednou si pustím ty prázdně znějící podivně duté bicí.

Image: http://www.saturnalrecords.com/

 

Kyy-Beyond Flesh – Beyond Matter – Beyond Death

8.3

Písně

8.0/10

Originalita

8.5/10

Produkce

8.0/10

Zpěv

9.0/10

Nástroje

8.0/10

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x