Armada – jedna z nejskloňovanějších death metalových kapel na UG scéně. Časté názory jí skládaly a stále skládají poklonu, jako jedné z nejlepších death metalových live kapel žánru. Superlativa mě rozhodně nenechala chladným, i přes to, že death metalu nehoholduji. Mexičany doplnili v Brně známí grindeři Syphylitic Vaginal a začínající parta nenávistných zmalovanců Nihillin (členové Syphylitic Vaginal, Sezarbil, Torc). Nešťastné bylo jen to, že den konání akce padl na neděli. Armada však mohla být ráda, že si zde zahrála. Neboť byla odmítána a chvíli to vypadalo, že si neškrtne.

A nakonec vůbec nevadilo, že byla neděle, alespoň co do počtu návštěvníků. Pravda, ze začátku to tak nevypadalo a grupa Nihillin se potýkala s prořídlostí v řadách fans. Vně prostorů Brooklynu se nacházelo množství grinderů, těšících se na „grindovou vagínu“, death metalistů mířících na Armadu a pár blackařů, jdoucích podpořit známé tváře z Nihillin.

A těm to na pódiu poměrně klapalo. Nebudu chodit kolem horké kaše, ta kytara tam opravdu kurevsky chyběla. Hlavně co se týče sypaček. Na druhou stranu, kdy si můžete tak perfektně vychutnat drnčivé bublání tlustých strun? Jelikož si tento nástroj rád vychutnávám, dokázal jsem se díky tomu při poslechu bavit. Ondra, zpěvák Nihillin, zvolil arogantní pohrdavý projev, který k black metalu dokonale sedí. Žádné zběsilé lítání po pódiu a zbytečné kecy. Jen nenávist ve vokále, nenávist v pohledech a nenávist v celkovém postoji. Když si k tomu představím kytarové linky, mohla by mít tahle parta opravdu naději. Především ale díky správně zvolené stavbě skladeb. Ty totiž sází jak na chytlavé black´n rolly, tak na zběsilé sypanice. Rozhodně cítím, že se Nihillin chtějí prezentovat zajímavější, nikoli tupou formou. Uvidíme, jak se pánové ještě více sehrají a zesebejistí.

Jelikož grindu nehoduji, na Syphylitic Vaginal jsem odkráčel z klubu. Navrátil jsem se těsně před koncem koncertu. Kapela se těšila velkému zájmu a šlapalo to, jak mělo. Zvuk lámal kosti, vokalista předváděl prasečí výkon a bicí likvidovaly vše, co přežilo nyní zmíněné. Fanoušci grindu měli žně, já to přešel s úsměvem. Energii to však mělo slušnou.

Maxická Armada dostála „legendám“ o svém nasazení a kvalitě. Armada sice hraje prach obyčejný death metal, který jste slyšeli snad milionkrát. Jde ale o způsob, jakým jej prezentuje. Tito sympatičtí, osobně skvělí chlapíci do toho dávají tolik energie a nadšení, že to jejich hudbu povyšuje na mnohem vyšší úroveň. Když Mexičany sledujete, víte, že je to baví a že si váží toho, že tam jste. A jaký je vlastně jejich death metal? Americká škola. Ale popravdě, baví mě mnohem víc než nějací Cannibal Corpse a jim podobné jednotvárné smečky. Armada dokáže intenzivně měnit pasáže z rychlých smrští do poměrně chytlavých úderných tancovaček. Hudba doslova vybízela k pohybu před pódiem. Překvapilo mě, kolik fans tu Armada má. Kolik fanoušků má vlastně po světě. Jejich přízeň si Armada získala díky svému přístupu, tak se to má dělat.

Trojice různorodých kapel předvedla pro fanoušky blacku, grindu a death metalu maximální výkony. Nihillin ukázali, že by mohli být nadějní a i přes chybějící kytaru ukázali, jak se zhudebňuje nenávist. Syphilitic Vaginal potěšili grindaře tím, co je pro ně nejlepší, a Armada celý klub smetla svojí exotickou divokostí a zápalem, který u mnoha jiných kapel postrádám.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x