Po roce se do Ostravy a dalších měst vrátil dle mého soudu povedený festival, který vzniká pod taktovkou Welicoruss. Tentokrát termín pro Ostravu vyšel na 16. dubna a měl jsem drobnou obavu o to, kolik lidí se na tuto akci dostaví, jelikož se jednalo o prodloužený víkend a spousta lidí vyrazí úplně mimo město. Naštěstí mé obavy se nenaplnily a mým odhadem dorazilo kolem 120 lidí a v tu chvíli bylo jasné, že se bude jednat o vydařenou party.

Dveře klubu se otevřely v 18:00 a do ostravského „Barráku“ pomalu začali přicházet lidi a už na první kapelu, kterou byli polští As Night Falls, a nebylo před pódiem prázdno, za což jsem osobně rád. Hned se, ale musím přiznat, že tuhle a další kapely až na Welicoruss a Valkerang jsem toho večera neznal. Nicméně první kapelou jsem byl vlastně i v celku mile překvapen a nebylo to jen sympatickou zpěvačkou, jak jsi určitě většina všimla, ale kapela jako celek působila dobře a jejich melodická tvorba byla na start této akce více než adekvátní.

Jako druzí se na pódiu objevili rakouští Daedric Tales, kdy i tahle kapela byla poměrně melodická i přes to, že za bicíma se objevil bubeník Welicorus, který si tím tento večer odmakal poměrně velkou porci večera. Během koncertu bylo už vidět, že klub už začíná být výrazně plnější a i dav pod pódiem začal více reagovat na kapelu a i na členech téhle bandy šlo vidět, že do koncertu dávají hodně a užívají si ho. Kdybych měl možnost, určitě bych si na tuhle „bandu“ zašel znovu.

Konečně přišla na řadu kapela, na kterou jsem se těšil, a to polští Valkenrag. Od chvíle, kdy jejich koncert začal, bylo už jasné, že večer se bude ubírat tvrdším směrem. Nemůžu si pomoct, ale když tahle smečka začala hrát, první, co mě napadlo, bylo, že je to polská verze Amon Amarth, ale tím nechci nijak říct, že by to na jejich kvalitě jak hudby či koncertu nějak ubralo, možná naopak. Situace pod pódiem začala být docela živelná, jelikož se rozjel slušný „mosh“, a i já si natáhl opět nějaké ty krční svaly. Ke konci se trochu potvrdila moje první domněnka o polských „Amonech“, jelikož přišel na řadu i cover The Pursuit Of Vikings. Určitě mohu jedině doporučit tuhle „smečku“ a pokud budete mít možnost, neváhejte a běžte na jejich koncert.

Na řadu pak přichází tak trochu ostravská „stálice“ Welicoruss, se kterými se již nějakou dobu znám osobně a vím, že od nich můžu čekat super výkon, což se během koncertu více než potvrdilo. Jak v kotli, tak i na pódiu to doslova vřelo a Alexey a zbytek si ani na chvilku neodechli. Osobně můj plán byl koncert shlédnout někde v klidu zpovzdáli, ale prostě jsem to nevydržel a letěl dopředu k pódiu. Energické, hudebně zmáknuté, prostě nebylo co vytknout a pokud jste neměli možnost je vidět, nemusíte brečet, jelikož se vrátí opět do Ostravy v prosinci tohoto roku.

Po poslední přestávce už se na podiu objevili Belgičané Lemuria, ale v tu chvíli jsem ještě netušil, o jak silný zážitek se bude jednat. Jejich koncert začal tím, když se na pódiu objevil IljaWellicoruss, aby oznámil, že zpěvák má horečky 41°C. První, co mě napadlo, je, že koncert nebude, ale Ilja jen oznámil, ať podpoříme nemocného zpěváka a pořádně zařveme, a koncert začal. Abych pravdu řekl, když jsem viděl poprvé vokalistu téhle „bandy“, myslel jsem, že po prvních pěti minutách se složí k zemi. Opak byl pravdou – „chalani“ z Lemurie včetně zpěváka to „rubali“ jako o život. Nebáli se ani přidat dva songy a ke konci se na pódiu zjevili snad členové všech kapel, aby i pořádně protřepali hlavy, opravdu super zážitek. Vystoupení jako celek na mě působil tak silným dojmem, že musím říct: „BYL TO NEJLEPŠÍ KONCERT, KTERÝ JSEM ZAŽIL,“ a krátce vzkaz pro zpěváka: „Wesley, kurva, jsi borec, klobouk dolu.“

No a celkové hodnocení večera? Užil jsem si to skvěle, kapely to „rubaly“ od začátku, jak to jen šlo, atmosféra super a na závěr musím pochválit i zvukaře. Hodnocení 95% a to zaslouženě.

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x