RockOpera Praha sice na své holešovické scéně přes prázdniny neodehraje ani jednu operu, ovšem i tak je činná a chce fanoušky zahrnout novými nahrávkami a videoklipy. Brzy se na internetu objeví video k písni Pán smrti ze symfonicko – rockové opery Bardo Thödol zpracované na základě Tibetské knihy mrtvých. Skladba se řadí k nejtvrdším z díla a od toho, jaké praktiky provozuje děsivý soudce Pán smrti s duší zemřelého, se odvíjí i brutalita klipu.

Písni dominuje hlas představitele temné bytosti Petra Opavy. Ve videu se kromě něj a kapely podávající excelentní hráčské i fyzické výkony, včetně skladatele a klávesisty Milana Steigerwalda a libretistky a zpěvačky Pavly Forest, objevuje také herec zaměřený na pohybové divadlo Matěj Kohout. Ten v Bardu Thödol ztvárňuje hlavní roli – duši zemřelého člověka, která musí projít náročnou posmrtnou poutí ke znovuzrození v kovaného rockera.
Klip v režii Matěje Říhy získal hororový nádech, který symfonicko – rockové opeře přísluší už od jejího prvního uvedení. Skladbu Pán smrti divadlo zahraje i 14. 7. 2018 na koncertním vystoupení na RockOpera RiverFestu v Českém Šternberku. Bardo Thödol RockOpera Praha opět odehraje v další sezóně. Vstupenky můžete kupovat už nyní přes www.rockopera.cz/program.

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x