Rotting Christ: Rozhovor se Sakisem

Slyšela jsem, že Sakis, zpěvák Rotting Christ, je milý a přátelský člověk a poté, co jsem s ním mluvila, musím jenom souhlasit. Potkala jsem ho osobně v Praze na Hellenic Darkness Festivalu 2015. Bavili jsme se taky o Praze a místní metalové scéně a překvapilo mě, že toho o ní dost věděl. (Rozhovor pro obscuro.cz připravila redaktorka z TrashRadio.cz, za což jí i celému týmu rádia děkujeme.)

G: Jsem tady se zpěvákem z Rotting Christ Sakisem.

S: Rád tě poznávám.

G: Nápodobně. Ráda bych se zeptala, jestli jste už někdy hráli v Praze a zda máš tohle město rád.

S: Samozřejmě mám rád tohle město. Všichni Řekové mají rádi Prahu, protože sem velmi často chodíme na dovolenou. Moc se mi líbí ta středověká atmosféra města. Jasně, že jsme tady byli mockrát.

G: Ok, vím, že všechnu muziku skládáš sám. Necítíš se po tom všem už vyčerpaně?

S: Vidíš moje oči, jsou moc unavené. Věř mi. Ale pořád bojuji, protože tohle je cíl mého života. Opravdu rád skládám hudbu.

G: Líbí se ti taky nové kapely, které se objevily na scéně nedávno?

S: Samozřejmě, příliš mnoho kapel. Snažím se sledovat metalovou scénu, mám rád mnoho kapel, ale mé srdce zůstává v minulosti. Vyrůstal jsem s kapelami jako Venom, Bathory, Celtic Frost, Possessed. Kdybych měl říct jméno své oblíbené kapely, naneštěstí by to byla kapela z minulosti. Ale i tak mám hodně rád i nové kapely, ale skutečně nemůžu říct která je nejlepší, nechci je jmenovat.

G: Chápu. Znáš taky nějaké české metalové kapely?

S: Krabathor byl kdysi moje oblíbená kapela, hráli jsme spolu a vím taky, že Česká republika má mnoho deathmetalových kapel, příliš mnoho na to, abych je tady jmenoval, a máte taky dobrý festival Brutal Assault a je tady opravdu silná scéna, hlavně v Praze a ve Zlíně. Mám mnoho českých přátel a myslím si, že tady děláte skvělou práci.

G: A co vaše poslední album? Můžeš ho nějak charakterizovat?

S: Je to těžké. Nerad značkuji svoji hudbu, ale řekl bych, že je to atmosférická temná hudba s mnoha multikulturními starobylými prvky. Je velmi okultní, řekl bych, že je to okultní metal.

G: Vím o tobě, že tě zajímá mytologie a všechno s ní spojené. Co konkrétně to je?

S: Moc rád čtu o historii všech náboženství a národů. Rád podnikám výlety do minulosti, protože věřím, že v každé kultuře je skrytá vědomost, moudrost, hlavně v minulosti. Nemůžu říct, která kultura je nejlepší nebo která mě víc ovlivnila. Samozřejmě mě ovlivnily řecké legendy, mám to všechno moc rád, hlavně na posledním albu můžete najít prvky kultury Mayů, Inků, Slovanů, Asyrčanů a Řeků.

 G: A teď záludná otázka (smích): Která ze skladeb Rotting Christ je tvoje nejoblíbenější?

S: Nevím, jestli máš děti, ale když je máš, víš, že je těžké vybrat si, které z nich je nejlepší. Takže je pro mě těžké říct, která skladba je nejlepší, protože jsem složil všechny. Vždy to závisí na náladě. Když chceš poslouchat old school blackmetal, můžeš si pustit the Sign of Evil Existence. Když chceš něco víc heavymetalové, můžeš poslouchat Sorrowful Farewell. Pokud chceš něco víc atmosférické, můžeš poslouchat třeba skladbu Xibalba. Vždy to závisí na tvojí náladě.

G: Děkuji mockrát.

S: Moc děkuji a doufám, že si užiješ dnešní show. Díky za váš zájem a za to, že se naše kapela objeví na vašich stránkách. Keep the spirit alive.

(G: Pouštím vaši hudbu v našem rádiu, jmenuje se Trashradio.

S: Ok, zdravím, to je Sakis z Rotting Christ a posloucháte Trashradio, you guys keep the spirit alive.)

 

Podobné články

Rotting Christ: Rozhovor se Sakisem

About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na