Né mnoho lidí ví, že Welicoruss mají nového bubeníka, ale proč? To se dovíte v rozhovoru s Davidem Urbanem, ex-bubeníkem Welicoruss a nadále bubeníkem Odraedir.

 

Ahoj, Davide, lidé tě určitě znají z tvého působení na hudební scéně, avšak … nechceš se nám představit i trochu blíž, než jen jako bubeník?

Čím jen začít, jsem člověk mnoha směrů a zájmů. Do toho jsem člověk pracující a má práce je mým koníčkem, pro přesnost – dělám sushi. Zajímám se hodně o tělesné modifikace a sám jsem majitelem tetování, roztažených uší a nosu atd. a v blízké době snad i splitu jazyka. Mám sbírku sklípkanů, hada a tři králíky a přítelkyni, takže se nenudím, a když mám volno, jak pracovní tak kapelní, tak se věnuji skládání elektronické hudby, přesněji hard drum’n’bassu, za což mě asi někteří z metalistů ukamenují :D. Ale baví mě to.
A co tě přivedlo k hraní v metalových kapelách, když jsou tvé hudební zájmy trochu jinde? Jsou to právě bicí?
Popravdě už ani nevím kde a v kolika to přesně začalo, ale pamatuju si, že jako malý kluk jsem u prarodičů na chatě dělal z kusu dřev, hřebíků a izolační pásky bubny, a pak tam mlátil, a děda to pak rozebíral, aby bylo čím topit. Pak nějak v pubertě mi rodiče koupili první bicí a šel jsem na lidovou školu umění na bicí, kde jsem byl rok a po roce už mě to nebavilo a hrál jsem sám… Nejdříve v nějaké rockové kapele, a pak sem se dozvěděl o existenci black metalu a začal hrát v kapele Bellifer. Poté byli Delzvan, Naurrakar, pak přišli Odraedir, v kterých jsem dodnes, a Welicoruss… D’n‘b mě začalo bavit tak rok nazpět, hlavně mě to nakoplo po návštěvě festivalu Let It Roll. Ono se to nezdá, ale z té muziky hlavně na živo jde fakt energie.
Rozumím, prošel jsi docela zajímavými kapelami, zejména mě ale zaujalo, proč už nejsi součástí sestavy Welicoruss?
To je jednoduché. Nebylo prostě moc času, který Alexey vyžadoval. Řekl jsem si, že nemá cenu kluky brzdit kvůli tomu, že já musím být v práci nebo jinde a nemůžu třeba na zkoušku nebo popřípadě na koncert. Byl bych rád, kdyby to bylo jinak a já mohl být jen ve zkušebně, ale bohužel hlavní obživa je práce a já si nemůžu dovolit nebýt tam půlku měsíce.
To je škoda, určitě to musela být pro kluky velká ztráta. Ale tudíž se klukům z Welicoruss daří dobře, když pořád někde hrají?
Určitě se jim daří dobře. Mají nového schopného hráče (nebudu říkat koho, to chtějí pak říct sami) a myslím, že on jim dodá další novou šťávu. Budou hrát na zajímavých akcích po Evropě a myslím, že ještě chvíli a s Welicoruss to praskne a budou najednou na úplně jiném levelu, než jsou teď, protože Alexey je fakt dříč, a to klobouk dolů, protože to je člověk, který udělá z ničeho naprostou bombu.

Tak to se těším na odhalení nového člena. A co ty, budeš se nadále více věnovat Odraedir?
Ano, budu. Teď plánujeme pár akcí, kluci skládají super nový materiál, který bude trochu více technický a tvrdší než předtím, a po zkušenosti z Welicoruss i já udělám pár upgradů v Odraedir co se týče bicích a třeba i vystupování atd. Tím nechci říct, že budu dělat druhé Welicoruss z Odraedir J Jen prostě chci Odraedir posunout dál. Doufám, že k tomu pomůže i nahrání nového alba s dlouhohrajícím materiálem. Uděláme i nějaký merch a rozjedeme to trochu více a já pouze s jednou kapelou budu mít absolutní přehled nad věcí a nebude mě rušit další projekt.
Takže Odraedir nasedají do sedla? A říkáš tedy, že mít 2 projekty bylo rušivé?
Odraedir nasedají na ohnivého závodního koně plného ambicí a nových nápadů 🙂 Pokud vše klapne, tak lidi budou mít možnost během tohoto roku slyšet nový počin Odraedir a sami ohodnotit, zdali mám pravdu… A já věřím, že mám…
Jinak dva projekty jsou pro mě rušivé, protože zákonitě je vždy ten aktivnější ten hlavní, a tím pádem odpadá nějaké hlubší podílení se na druhém projektu a ten druhý pak upadá. Špatně se to dělá v mém případě, kdy mám ještě práci. Prostě se musí nějak udělat čas na oba a někdy to prostě nejde. Je to pak škoda, když druhý nadějný projekt upadne kvůli jednomu člověku. Já udělal řešení. Welicoruss opustit, aby mohli dál, a znovu se věnovat Odraedir, aby opět mohli na světlo 🙂
Tak to se moc těšíme, naživo jsem vás viděl na Folk Metal Pilgrims a už tam to byla paráda. Každopádně moje závěrečná otázka je, jestli bys něco chtěl sdělit našim čtenářům?
Mám v hlavě věc, která mě dlouho trápí, a to je taková trochu omezenost metalistů… Buďte tolerantní k jiným hudebním stylům, protože i jiní za sebou mají hodiny a hodiny tvrdé práce, kterou si teď sám zkouším při skládání d’n’b. Mrzí mě, že občas slyším, že to je jen tuc tuc a zvládl by to každý, anebo když mi v metalové hospodě řeknou, že nejsem kvůli tomu metalista. A choďte na koncerty a podporujte kapely, protože ti lidi to dělají pro vás a protože je to baví. A hlavně si rozvrhněte, co chcete v životě dokázat, ale tak, aby to neubližovalo jiným důležitým věcem.
Díky moc. S tvým prohlášením o omezenosti souhlasím, ale o tom třeba jindy 🙂 Přeju hezký den a díky moc za rozhovor!
Také děkuji, že jsem mohl uvolnit myšlenky. A třeba někdy při rozhovoru s Odraedir !

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x