Připravili jsme si pro Vás rozhovor s frontmanem kapely Welicoruss Alexeyem Boganovem, který pořádá HellHammer festival. Prozradil nám něco o chystané akci a také pár věcí o kapele!

 

Ahoj! Zdravím za Obscuro.cz. Fanoušci a tedy i naše redakce se už nemůžou dočkat nadcházejícího HellHammer festivalu 2016. Jak probíhají přípravy?
Ahoj! Ano, už se nemůžeme dočkat. Pro nás je to velká událost, hrát s takovými kapelami, ještě jednou se setkat s našimi fanoušky a třeba přibrat nové, vůbec chci říct, že být na cestách a koncertovat je strašně pozitivní a zábavné! Přípravy jsou v plném proudu, zatím jde vše podle plánu. Pomalu rozšiřujeme festival i do jiných měst a doufám, že HellHammer získá hodně nových metalových fanoušků.
Skvělou zprávou je, že se fanoušci mohou těšit na spoustu zvučných jmen, a to nejen z Čech, ale i ze sousedních zemí. Jmenovitě například FINSTERFORST, FIRTAN, NETHERFELL nebo MERKFOLK.

 

Festival se tak rozrůstá do větších rozměrů, proč právě tato jména a jaký růst můžeme očekávat do budoucna?
Máme hodně rádi hudbu, kterou kapely hrají, s některými jsme se již na pódiu několikrát setkali (Finsterforst – Bern (Švýcarsko), Nezerfell – Německo na Rock For Root festivalu) a ano, opravdu bychom chtěli dosáhnout titulu významného open-air festivalu, ale toho dosáhneme pouze velkou pílí, bude potřeba hodně investovat, tvořivý a profesionální přístup a opět hodně práce. V tomto roce jsme dali důraz na zahraniční kapely, abychom přilákali nové obecenstvo, protože je pravda, že místní kapely můžou časem diváka omrzet a chce něco jiného, kromě toho Finsterforst je headliner celého festivalu, a je nám ctí s touto kapelou spolupracovat, protože ve svých kruzích je již celkem známá, má vydáno již několik desek pod rakouským vydavatelstvím Napalm Records.

 

Mimo jiné stojí za zmínku, že akce překročila hranice Prahy i do dalších dvou největších měst ČR – Brna a Ostravy – a dokonce i do Hradce Králové. Proč zrovna tato města a bude se akce v jednotlivých klubech výrazně lišit?
Ano, rozhodli jsme se udělat něco na způsob festivalové tour. Seznámit tím co nejvíce českých fanoušků metalu s těmito kapelami. Festival má několik „stálých“ kapel (Finsterforst, Firtan, Welicoruss, Drunk With Pain), které zahrají na všech zastávkách, a pak v každém městě máme různé kapely, které tam zahrají s nimi. V Praze a Brně se k nám třeba připojí stálice Cruadalach, dále do Brna dorazí třeba Wolfarian, v Ostravě naši sousedé z Polska, folk-metaloví Netherfell a Merfolk! Kromě toho tento rok to není všechno! HellHammer festival zavítá i do Hradce Králové, a jelikož tato „zastávka“ vznikla absolutně spontánně, sestava kapel se bude razantně lišit od ostatních tří. Ale prozatím to ponecháme v tajnosti a kapely Vám prozradíme v průběhu třeba na sociálních sítích, ale můžu prozradit, že je na co se těšit!
Akce v Hradci Králové potvrdila jména ARCH OF HELL, MERKFOLK, WELICORUSS a VALKENRAG.

11838937_1009304462422847_3251067077890164351_o(1)

Tento line-up se odlišuje od zbylých měst. Proč právě tato jména?
Jak jsem již řekl, akce v Hradci vznikla absolutně neplánovaně, a s Finsterforst a Firtan jsme byli domluveni pouze na tři koncerty. Takže v Hradci Králové tím pádem bude sestava jiná. Zbytek kapel bude prozrazen co nevidět!

 
Hlavní hvězdou jsou němečtí FINSTERFORST, kteří hrají směs black a folk metalu. Během let se navíc vypracovali a nyní již tvoří zvučné jméno daného žánru. Čím dalším produkci HellHammer festivalu oslovili?
Popravdě řečeno, tuto kapelu jsem poslouchal ještě v době, kdy jsem žil v Novosibirsku a bylo pro mě velkou ctí sdílet s nimi pódium v Bernu, kam jsme byli s Welicoruss pozváni. Docela dobře jsme se spřátelili, a tak nás napadlo je pozvat na HellHammer. Asi nejvíce mám rád desku Rastlos, v kterém dokázali docela přesvědčivě předat posluchači atmosféru vnitřního světa, který byl naplněn hrdinstvím, tajuplností a mocí! Ještě bych chtěl zvlášť vyzdvihnout kapelu Firtan, která je na cestách často právě s Finsterforst, protože mají společného bubeníka. Mají dosti unikátní pro svůj styl hudbu – velmi složitá, plná melodií a k tomu ještě hodně tvrdá. Všem doporučuju dorazit! Bude to show!

Finterfrost

Když se zmiňuji o kapelách, nelze vynechat samozřejmě tvou vlastní WELICORUSS. Jednou z posledních událostí v kapele bylo oznámení odchodu bubeníka Davida Urbana. Můžou fanoušci do budoucna očekávat nějaké další změny nebo novinky?
No, opravdu doufám, že změny v kapele už nenastanou, protože vždy, kdy se tak stalo, byl to stres a to hodně brzdí kapelu. Ano, David se sám rozhodl odejít z kapely, pochopil, že má asi trochu jiné priority v životě než hudbu, a z tohoto důvodu nebyl připraven na takovou zátěž v kapele. Přece jenom se snažíme koncertovat kde se dá, protože chceme šířit naší hudbu všude po světě, a z toho důvodu jsme většinu času na cestách, a je to téměř nemožné to slučovat s normálním životem. Ale co se dá dělat, život je boj, a přežije ten nejsilnější. Doufáme, že se David rozhodl správně a v budoucnu ho toto rozhodnutí nebude mrzet. V tuto chvíli už máme nového bubeníka (jméno si zatím nechám pro sebe, vše se včas dozvíte). Můžu říct, že jsme s ním naprosto ve všem spokojeni, je to opravdu talentovaný muzikant a skvělý člověk! Kromě toho teď aktivně pracujeme na našem první oficiálním DVD, které plánujeme vydat na konci května nebo začátku června 2016.

Díky moc za rozhovor. Je ještě něco co bys chtěl fanouškům vzkázat?
Já děkuji vám! Ještě jednou bych chtěl všechny čtenáře tohoto výborného webzinu pozvat na HellHammer Festival 2016! Snažíme se vše udělat co nejprofesionálněji, aby měli diváci skvělý hudební zážitek a odnesli si pouze pozitivní emoce!

HHF16 main poster_updated copy

FB Eventy:

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x