Trochu času nám věnoval zpěvák Haboš z hodonínské grindové kapely Deep Throat. Příjemně se rozpovídal a nakouslo se i téma okolo další desky… Přejeme příjemné čtení. A připomínáme, že v akci můžete Deep Throat vidět v 20.3. v Chodově

Jaké byly tvoje hudební začátky a co tě vedlo ke zpěvu a jak o svůj hlas pečuješ?

Tak otázkou je, jestli myslíš začátky, kdy jsem se začal věnovat poslechu tvrdší muziky, nebo přímo mé hudební aktivity. Na to první by bylo odpovědí, že k metalu jsem přičichl někdy ve třetí/čtvrté třídě, v době, kdy brácha začal z internátu vozit okopírované kazety s Halloween, Metallicou a dalšími peckami a od té doby už jen nastával obrat k čím dál větším extrémům (thrash, potom death, grind, gorenoise atd.). A pokud se ptáš na to druhé, tak mým prvním chabým pěveckým počinem bylo hostování na albu Perverse Spiele Fotzendose přerovské kapely Demented Retarded, kde jsem nachrochtal a nakvičel nějaké party do dvou songů. Pak jsme udělali s kámoši z Bloody Diarrhoea a Pisstolero jednorázový cyber gore projekt jménem Roach Sodomy, se kterým jsme nahráli pár válů, které vyšly u francouzských Putrid Attitude jako splitko s one man šílenstvím Mulk. No a pak už jsem nastoupil do rozjetého vlaku Deep Throat, kluci měli problémy s bývalým vokalistou, který byl nakonec odejit a tak Mára (bubeník) oslovil mě, jestli bych to s nimi nechtěl zkusit. S kluky jsem se znal už z dob, kdy hrávali v kapele Psychopathic Sadism, věděl jsem, že dělají muziku, která mě baví a že jsou to pohodáři, takže nebyl důvod nabídku odmítnout. A k tomu, jak pečuju o svůj hlas – vůbec nijak, nejsem Eva Destinová, abych kloktal teplou Vincentku a po ránu popíjel syrová vejce, ba naopak, když trošku škrábe v krku, tak to pak teprve mají ty vokály správně kanální grády!

Zpíváš v kapele s názvem, který je známější z jiné branže než z té hudební :-) Kdo prosadil tento název jako jméno kapely?  

Na tomhle jménu se dohodli kluci, když kapelu zakládali, takže před tím, než jsem do ní přišel já, ale myslím si, že se to k porn/gore-grind kapele krásně hodí, sice to není nijak extra originální název, Dýptroutů běhá po světě víc, ale u nás má největší smysl a basta 😀

Jak bys charakterizoval členy Deep Throat? 

Sebe hodnotit nebudu a k ostatním můžu napsat to, co už jsem napsal výš – pohodáři. Každý jsme trošku jiný, každý dáváme kapele něco a jsem rád, že se díky tomu stroj DT hrne bez výkyvů a zakolísání kupředu.

Občas jsou někdě k vidění názory, že grind nepatří na metalové akce. Co na tohle tvrzení říkáš?

Tak jasně, že grind asi nepatří na heavy metalovou akci, protože tam je to publikum přeci jen stylově někde jinde. Ale pokud máš na mysli death metal, tak tam posluchači v drtivé většině poslouchají oba styly, takže v tom nevidím vůbec žádný problém. Navíc se u spousty kapel mísí v tvorbě různou měrou death s grindem (myslím, že i u nás je občas cítit závan death metalu) a navíc pořadatelé pořádající akce běžně zvou kapely z obou stylů a popravdě jsem nikdy neslyšel názor, že by se někomu nelíbilo, že na převážně death metalové akci zahrála grindová (gore-grindová, crustová, power violence nebo já nevím jaká) kapela a naopak. Ba dokonce bych řekl, že je moc dobře, když je akce více stylová, vždyť pět stejně znějících kapel za večer by byla děsná nuda a otrava.

Na druhou stranu se najde i hodně lidí, kteří by na grindovou akci i šli, ale jsou nerozhodní. Máš pro ně nějakou radu? 

No prostě a jednoduše, ať to jednou zkusí a uvidí, jestli jim muzika a lidi sednou, nebo ne. Co radit?! 😀

Jak vycházíte s ostatními grindovými kapelami? Přijde mi, že celá grindová komunita je jedna velká rodina. 

Bez debat. Ono to s tou rodinou sice zní trošku klišovitě, ale je to tak. S drtivou většinou kapel se vždycky moc rádi vidíme, pokecáme, popijeme, protože jak říkáš, jsme si blízcí a máme si co říct.

Jelikož jste z Hodonína, máte to blízko k sousedům na Slovensko, kde jste si i na pár akcích zahráli. Viděl jsi nějaký rozdíl v publiku?

Tady bych tě trošku poopravil, z Jižní Moravy, od Hodonína jsou všichni kromě mě, já jsem nejdřív dojížděl za ostatními z Olomouce a před dvěma roky jsem se přestěhoval do Děčína, takže jsem z úplně druhé strany republiky. Ale jinak máš pravdu, na Slovensku jsme už pár akcí odehráli. A v publiku zase takový rozdíl není, jednak spousta lidí přejíždí kvůli akcím hranice, takže spoustu zúčastněných lze potkat na koncertě jak v Bratislavě, tak třeba v Brně a za druhé všude jsou lidi, kteří na muziku paří a zrovna tak jsou všude i ti, kteří jen stojí a koukají, to si nevybereš.

Grindové kapely spolu občas spolupracují nejen napříč Evropou, ale i mezi světadíly. Mají Deep Throat taky podobnou zkušenost?

S pár kapelami z Evropy máme navázány kontakty a řešíme cosi jakousi spolupráci ohledně koncertování atd., ale zatím nic konkrétního. Nejsme koncertně tak aktivní, abychom se museli zbytečně za každou cenu někam cpát.

V diskografii máte (dle bandzone) album „Until It Stops“ z roku 2012. Přijde v dohledné době další deska?

No na písničkách na nové album se maká, ale vzhledem k tomu, že nemáme stanovenou žádnou lhůtu, do kdy musí být nová deska hotová (nač taky, až to bude, tak to bude, proč se znervózňovat nějakými termíny), tak to jde celkem pomalu, teď máme asi 5 nových věcí plus přemýšlíme nad nějakými novými covery, takže počítám, že nová deska bude nejdřív na podzim, spíš až příští rok. Ale z nových věcí mám velice dobrý pocit, pokud se album povede zvukově, bude to kanibalismus!

Tenhle rozhovor je k akci Benefice pro Mateřídoušku. Pokud chceš pozvat lidi, máš prostor.

Tak lidi samozřejmě pozvat chci, jednak (jak už je patrné z názvu) je to benefiční akce, takže návštěvou přispějí na dobrou věc, potom je to akce stylově poměrně pestrá – přes rap, death metal, potemnělý crust punk až po gore-grind, takže si každý přijde na své, no a taky je to poprvé, co s Deep Throat přijedeme zprznit západní Čechy, tak doufám, že místní fanoušci ukážou, že má smysl se tam na koncerty vracet, protože pod pódiem umí udělat pořádné mosh peklo!

 

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x