Kapela Sféra mě zaujala hned na jednom ze svých prvních živých vystoupení. Rozhodla jsem se tedy vyzpovídat jejich zpěváka Michala. Věřím, že tato rocková kapela má potenciál!

1. Vítám za Obscuro.cz! Povězte nám něco o vaší kapele. Jak jste se dali dohromady?

Ahoj! Moje úloha v kapele obnáší zpěv a blbnutí na pódiu. Jsme v kapele celkem čtyři. Na kytaru hraje Zbyňa Bartoš, na baskytaru Marek Sigmund a Daniel Fína nám hraje na bicí.
Kdybych nás měl popsat, tak jsme mladá rocková parta z okolí Brna. Uvádíme se jako brněnská skupina, ale jsme spíše všichni rozlezlí tak nějak okolo. Jen já s Marem jsme ze stejného města.
Co se týče data založení naší kapely, tak to není zase tak dávno. Myšlenka tu byla už na začátku roku 2016, kdy za mnou došel basák Mara. Znali jsme se z dřívějška. V plné síle jsme pak začali zkoušet v září a postupně sháněli první koncerty. Začátky „Sféry“ si s partou náramně užíváme. 🙂

2. Je známo, že za sebou máte zatím menší počet koncertů. Jaký byl váš první pocit z toho, když jste poprvé stáli na podiu?

Je pravda, že jsme teprve na začátku a máme za sebou jen pár koncertů, nicméně jsme už vcelku otrkaní muzikanti, co na pódiu nestojí poprvé. Všichni už jsme předtím několik skupin a projektů měli. Většinu členů „Sféry“ můžete vidět a slyšet v dalších skupinách i momentálně.
Ale pokud se ptáš na pocit, když jsme stáli poprvé na pódiu se „Sférou“, tak z mojí strany panuje samozřejmě nadšení a spokojenost. Věřím, že kluci to cítí stejně.

3. Součástí vaší kapely je kytarista z Drunk with Pain. Jak jste se seznámili a jak jste dali dohromady kapelu Sféra?

No, tady tě musím opravit. Marek je z Drunk with Pain, ale je to basák, nikoli kytarista. Ale ono to jeho spojení s kytarou ani tolik nevadí. Dřív na kytaru totiž hrával, takže o něm vlastně můžeme říct, že je to nejlepší kytarista hrající na basu. 😀
Jinak, jak jsem říkal, s Markem bydlíme spolu ve stejném městě a známe se odtud. On je vlastně docela dost zásadní postava naší skupiny, protože kdybychom se spolu před rokem nezačali bavit na jedné místní akci, asi by ani žádná skupina „Sféra“ nevznikla. Ale není potřeba řešit žádné kdyby. Jsme tu!

4. Odkud čerpáte inspiraci pro svou tvorbu celkově?

Ve „Sféře“ jsme dva skladatelé, já a Zbyňa. Každý z nás má úplně jiný rukopis, jiné myšlenky, jiné idoly k inspiraci. Myslím si, že je to dobře, muzika je pestřejší a pro posluchače to může být zajímavější. Zbyně to táhne spíše k modernějšímu rocku, zatímco já mám rád klasičtější hardrock a rock z 80. a 90. let.

5. Máte nějaké životní krédo, kterým se řídíte? Nějaké idoly, vzory?

Nějaké konkrétní životní krédo asi nemáme. Tedy, určitě ne pouze jedno, bude jich víc, ale vyjádřit na toto téma něco slušně ze zázemí naší kapely by bylo nesmírně složité 😀

6. Jaký je váš největší dosavadní úspěch?

Za pořádnej úspěch osobně považuju samotné složení téhle party. Myslím, že celá řada muzikantů taky ví, jak je někdy obtížné najít dobré hudebníky a zároveň i lidi, s kterými si bude fakt rozumět. Tady si spolu užijem kopec srandy a zároveň má každý chuť na sobě pracovat.
Taky můžu zmínit třeba i to, že jsme se hned na jednom z prvních koncertů mohli jet ukázat do Prahy, kde jsme si zahráli s Elementarií a Surmatou. Super atmosféra, zázemí a fajn lidi. Na tento koncert budeme mít jen pozitivní vzpomínky.

7. Jak pokračuje práce na novém a vašem prvním EP?

V průběhu března se chceme zavřít do studia, kde nahrajeme nové songy na naše první EP. Moc se na to samozřejmě těšíme. Navnadit můžu tak, že skladby budou opravdu různorodé. Už jen díky odlišnostem ve skládání u mě a u Zbyně, jak už jsem říkal. Tím ale určitě pro letošek s nahráváním končit nebudeme, protože už nyní makáme na dalších skladbách pro debutové album. V tuto chvíli se ovšem soustředíme na zmiňované EP, ke kterému pak určitě přidáme nějaký bonus v podobě lyric videa nebo klipu. To už se nechte překvapit.

8. Jaký je cíl vaší kapely?

Naším cílem je předávat energii fanouškům pod pódiem, bavit je a taky tvořit kvalitní muziku. Chceme dělat lidem radost, ale taky sobě. Chceme společně s nimi na koncertech přejít z toho nudného životního stereotypu aspoň na chvíli pryč a pořádně se pobavit.

9. A nakonec: Můžete vzkázat něco fanouškům a našim čtenářům?

Když bycom měli něco vzkázat z hudebního hlediska, tak samozřejmě poslouchejte Sféru (smích). No dobře, nemusí to být pořád jen Sféra, ale hlavně, ať je to muzika, která vás baví, dokáže vám zvednout náladu a uvolnit vás od každodenních starostí. Jinak můžu vám dát tip, protože náš basák Mara hraje ještě ve dvou kapelách. Fanouškům metalu bych doporučil „Drunk with Pain“. Fanouškům poprockové muziky zase skupinu „MINAMI“. Jsou to všechno kamarádi a rádi je podpoříme. Zbyňka s Danem si zase můžete poslechnout v brněnské skupině „Next Round“, kde Zbyněk odhodí oproti naší „Sféře“ kytaru a rázem se z něj stává zpěvák a pódiové zvíře. 😀
Ještě bych chtěl fanouškům a čtenářům vzkázat, ať neztrácí čas zbytečnostmi a ať neztrácí víru, když se v něčem nedaří. Život neutíká jako voda, ale spíš rychlostí světla, tak se netrapte hloupostmi a užijte si ho. A taky doufám, že se potkáme na koncertě!

10. Děkuji za váš čas a přeji mnoho úspěchů s kapelou Sféra!

Za celou Sféru děkuji za zájem, ať se vám daří v objevování dalších nových talentů.

 

 

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x