Multikulturní tříčlenná kapela Ruins Of Elysium, jejíž členové pocházejí z Brazílie, Norska a Itálie, letos vydala nové album „Seeds Of Chaos And Serenity“.
Její vznik se datuje do roku 2013 a od té doby stihla vydat jedno EP s názvem „Prince“ v roce 2014 a jedno full lenght album „Daphne“ v roce 2016.

„Seeds Of Chaos And Serenity“ je symphonic metalový kousek, čítající 11 skladeb. Frontmanem je muž, což je lehce netradiční, jelikož se v tomto žánru setkáváme častěji s ženským hlasem. Zde se mikrofonu chopil Drake Chrisdensen, který se může pyšnit dobrým rozsahem svého tenoru.
Je nutné říct, že hudba je to zajímavá. Přesto jsem ale byla při jejím poslechu dosti rozpačitá.
Epické orchestrální prvky převládají a kytarové a metalové prvky mnohdy přecházejí do pozadí a vytváří tak spíše ničím nevýrazný podklad. Mixování a konečná produkce zde má své mouchy a výsledek zní neslaně nemastně.
Dalším velkým záporem při poslechu pro mne byla kombinace hlasu a instrumentální složky. Jednotlivě není ani jedno špatné, nejednou mi ale přišlo, že hlas patří k naprosto jiné skladbě, než právě hrály nástroje, a výsledný zvuk neoslovil. Jsem si jistá, že kdybych si jedno nebo druhé mohla poslechnout nezávisle na sobě, užila bych si to o mnoho více.
Bohužel to bylo v několika skladbách, jejichž délka se pohybovala průměrně okolo šesti až sedmi minut, a prokousat se na jejich konec byl docela oříšek. Kdyby se skladby o dvě minutky zkrátily o nějaké to hluché místo uprostřed, dodalo by to albu chybějící drive.
Abych ale jen nekritizovala, z celého alba nejlépe vyzněla skladba Serpentarius, která byla nejnápaditější a nejvýraznější skladbou desky. S dostatečnou dávkou energie a souhrou zpěvu i nástrojů.
Také si mi líbil vyvedený přebal alba.
Celkově tedy hodnocení nebude nejlepší, ale myslím, že pokud by se v budoucnu povedlo kapele dosáhnout souhry, mohli by přijít na trh se zdařilým albem plným dobré a kvalitní hudby.

Sestava:
Vincenzo Avallone – Kytara, Basová kytara
Drake Chrisdensen – Vokály
Icaro Ravelo – Bicí, Synths

Skladby:
1. Kama Sutra
2. Shadow of the Colossus
3. Serpentarius
4. Beyond the Witching Hour
5. Iris
6. The Birth of a Goddess
7. Seeds of Chaos and Serenity Arc1: Crystal
8. Seeds of Chaos and Serenity Arc2: Black Moon
9. Seeds of Chaos and Serenity Arc3: Infinity
10. Seeds of Chaos and Serenity Arc4: Dreams
11. Seeds of Chaos and Serenity Arc5: Stars

 

Ruins Of ELysium - Seeds Of Chaos And Serenity

5

Skladby

4.0/10

Originalita

5.0/10

Produkce

4.0/10

Zpěv

6.0/10

Instrumentální složka

6.0/10

Zápory

  • Nesoulad hlasu a nástrojů
  • Příliš dlouhé skladby

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x