Tři, dva, jedna… Nebude.

Čekali jste něco jiného? Fanoušci tohoto americko-arménského kvartetu čekají už dlouhých třináct let, nová deska SOAD už vygenerovala stovky memů, fandům pomalu padají vlasy a šediví bradky – a Serj Tankian se ve svém nedávném obsáhlém facebookovém postu rozhodl zhasit plamínek naděje, který v předchozích měsících a letech čas od času zažehávali zbývající členové kapely. Citujme ty nejpodstatnější pasáže:

„Je pravdou, že pouze já a nikdo jiný než já může za pauzu, kterou si kapela vybrala v roce 2006. Všichni chtěli nahrávat desky a koncertovat, já ne. Proč ne? Ze tří důvodů. Cítil jsem, že dělat to samé s těmi samými lidmi je umělecky nadbytečné a také jsem v té době chtěl dělat něco jen tak sám pro sebe. Zadruhé, když jsme začínali, dělili jsme se o tvůrčí proces i výdělky rovným dílem, kolem desek Mesmerize/Hypnotize už ale Daron ovládal tvůrčí proces prakticky sám a také chtěl být jediný, kdo komunikuje s médii. A zatřetí, z těchto důvodů jsem začal v té době uvažovat o odchodu, protože jsem se necítil spjatý s muzikou. Písničky, kterými jsem chtěl přispět na nahrávky já, buď zmařily nedodržené sliby nebo moje vlastní pasivita.

Věděl jsem, že kluci chtěli udělat další nahrávku a asi před dvěma lety jsem přišel s návrhem jak dále fungovat jako kapela. Abychom všechno napravili, navrhoval jsem, abychom já i Daron každý přišli se šesti písněmi, se kterými by souhlasili o ostatní a abychom je dotáhli spolu s riffy, které napsal Shavo. Navrhl jsem dále, aby každý v kapele dostal stejný podíl výdělků. Chtěl jsem, aby ten, kdo přišel s nějakou písničkou, měl právo veta, stalo se mi totiž, že jsem přišel s nějakým nápadem a ostatní písničku nakonec nasměrovali někam úplně jinam. Na závěr jsem žádal, aby nová deska měla nějaké téma či směr, aby výsledkem bylo kompletní balení.

Musel jsem prostě udělat tlustou čáru, protože vím, že s tím, jak kapela v minulosti fungovala, nikdy spokojený nebudu. A protože jsme se na těch bodech shodnout nedokázali, rozhodli jsme se myšlenku nové desky v současné době opustit.

Lituji jen toho, že jsme vám kolektivně nedokázali přinést další desku SOAD. Za to se omlouvám.“

Nezkrácený post Serje Tankiana si přečtěte na jeho FB profilu zde.

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x