13. února se brněnskou Melodkou prohnalo zajímavé Sounds like a Tour, obsahující pro mě zcela neznámé kapely řazené mimo můj záběr. Moje účast byla jasná především díky smečce ONA, na kterou jsem byl zvědavý hlavně pro to, že jsem si vědom faktu, jakou show umí udělat frontwoman Silvie. Překvapení se však dostavilo i od skupin, od kterých jsem to vůbec nečekal, proto musím rovnou zmínit, že své účasti nelituji. Je mi to blbé, ale opět musím vznést kritiku, co se týče návštěvnosti koncertů. Slabota, minimum lidí a téměř prázdný sál, z toho většina přítomných pocházela ze zúčastněných kapel. Když jsem se rozhlédl po klubu, nebylo mi moc do smíchu…

První vystupující uskupení EDMOND WELLS začínalo hrát s brutálním zpožděním, právě kvůli nedostatku lidí a očekávání, že ještě nějací zbloudilci přijdou. Zhruba po hodině, možná více – (můj odhad – mobil jsem nesledoval), se rozezněly první tóny muziky, která mi v mžiku podlomila kolena. EDMOND WELLS se řadí ke garage crossoveru, inu já v tom slyšel progressive a také můj oblíbený žánr post rock/metal. Nemohu si pomoci, ale kapela disponovala škálou stejných postupů a kytarových vyhrávek, jako obsahuje tento styl, což se mi zamlouvalo… chvílemi jsem až upadal do mimotělních stavů. Co celé vystoupení činilo intenzivnějším, bylo obrovské nasazení, především kytarista Jan Krejčíř chvílemi vypadal unešený a smyslů zbavený. Zpěv nezaostával za všemi zmíněnými aspekty, převládal čistý projev, někdy sklouzávající až do screamu. Být sál plný, mohlo by na kapelu vzniknout docela peklo pod pódiem, škoda toho prázdného lokálu.

Poté následovala pauza na zvlažení vyprahlého hrdla, ve mě ještě plály zbytky naděje na nově příchozí, ti však nepřišli. Bylo tedy na místě smířit se s tím, že atmosféru budeme muset vykouzlit v minimu lidech. FISHARTCOLLECTION mě ani zdaleka nenadchli tak jako první banda. Hardcore/crossover z Trnavy na mě moc dojem neudělal, strávil jsem tedy koncert v zadní části sálu a hudbu vnímal tak půl na půl. Kapela do toho i přes absenci lidí dávala za sebe úplně vše – za to mají můj obdiv. Zpěvák Peter se do toho po ubíhajícím čase opřel plnou silou, odvázal se a seskočil z pódia, chodil po prázdném prostoru, ale žádná odezva nenastala, chvíli mi bylo kapely opravdu líto.

Následující kapelou byli HELL PASO z Prahy. Jejich muzika zněla o poznání zajímavěji. Jevila se jako energická, i když EDMOND WELLS pro mě stejně vévodili večeru. Zvuk si držel vysokou kvalitu, počet přihlížejících se zase naopak držel na bodu prázdnoty. HELL PASO jsou zaškatulkováni jako noise-post hardcore, a to slibuje porci divoké hudby – tak se i stalo. Drtivý zvuk mě už opravdu klidným nenechal, kapela fungovala jako dokonalá příprava na poslední, pro mě hlavní vystupující, kapelu ONA.

Poslední jméno na playlistu – ONA, vedená poměrně známou zpěvačkou Silvií, hrála pro pár lidí, avšak myslím, že i tak se koncert vydařil. Silvie vystoupila se zajímavou vizáží a předvedla pro ni typicky živelnou, energickou show, kterou dokáže ovládat lidi pod pódiem – kdyby nějací byli. Avizovaná tréma rovněž neměla dostaveníčko, nebo to tak vypadalo. Samozřejmě instrumenty nezaostávaly, hudebníci odváděli perfektně svoji práci a přihrávali zpěvačce divoké melodické výpady. Na internetu je těleso zařazeno jako progressive, mě však ONA přijde blíže hardcoru s nějakými těmi metalovými prvky. Koncert bych popsal jako explozi pozitivní, povzbudivé energie, která by mohla v plném sále stvořit slušné peklo. Na tuhle skupinu si rád zajdu klidně znovu.

Akce tedy zdařilá, nasazení kapel velké i přes prázdnou Melodku, což je hodné potlesku. Pevně věřím, že to přítomné skupiny neodradilo a že se někdy ještě zastaví ať už na Melodku, či někam jinam. Za mě top účinkující první EDMOND WELLS a večer uzavírající ONA. Setlisty či názvy skladeb chybí, projevila se moje absence znalosti vystupujících jmen. Pro doplnění – kdybyste chtěli tuto zpěvačku podpořit, dovalte do brněnského klubu m13, kde proběhne 5. března koncert kapely LATEXJESUS, po boku kapel LIVEEVIL a THE FACTOR.

Line-up:
EDMOND WELLS
FISHARTCOLLECTION
HELL PASO
ONA
Klub:
Melodka

Vlez: 100,-Kč

7.4

Kapely

8.5/10

Zvuk

10.0/10

Organizace

10.0/10

Návštěvnost

1.0/10

Klady

  • Jak už to tak na Melodce bývá, skvělý zvuk po celý večer
  • Velké překvapení u kapely EDMOND WELLS

Zápory

  • Návštěvnost rovnající se ostudě

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x