Metalgate si během tohoto roku střihli debut v podobě vydání prvního split alba ve své historii! Přímými účastníky této premiéry jsou spřátelené kapely Awrizis a Desire For Sorrow, které české metalové scéně mají určitě co nabídnout a splitko svým potenciálem a energií přímo drtí… S Awrizis dostanou posluchači možnost ochutnat příchuť psychedelična ve spojení s rozličnými střípky různých metalových žánrů. Hudba Desire For Sorrow je pro změnu prodchnuta více orchestrálními prvky a gotikou, nepostrádá však ani rychlost a náboj.

 

 Část I.: Awrizis – Damnation

Celá dvoj-deska začíná počinem Damnation od hybridních metalistů Awrizis z Havířova. Brány vedoucí ke zběsilé jízdě na horské dráze se otvírají zvukem připodobňujícím škrtnutí zápalkou… Příznivci black metalu by asi tušili, co bude následovat, ale nejsme v Norsku, nemáme dřevěné kostely ani děsivý corpsepaint na tváři zkřivené vztekem. Místo toho je pod havířovským kotlíkem pořádně zažehnut oheň a celá paráda s příměsí různých metalových prvků se rozjíždí. Nabušený kolos jede vpřed přímočaře, nebere si žádné servítky a nakonec se přece jenom snaží kostel reprezentující celou zatuchlinou prolezlou víru spálit svým divokým nábojem… Burn! And watch these flames dancing on this grave. Ablaze! And burn the church to the ground! Hned u prvního songu Burn the Church, Goddamn! je jasné, že se opět jedná o nekřesťanské křížení metalového druhu, kdy lze zaslechnout útržky melodického deathu, ale také thrashe a k mé velké libosti se všechno přelévá až ke coru.

1476200_970990826270681_4016391567721092076_n

U My Gift, My Curse už je cítit plnější a mlhavější atmosféra, skrývající víc, než se na první pohled zdá. Šepot recitující první řádky textu, společně s chytlavými a kvílejícími kytarami mě nalaďují na jakousi zvláštní frekvenci, odnášející mě kamsi do příjemného neznáma. Srdcervoucí jekot Frodyse, snažícího se sejmout kletbu ze své duše, který vždy prorazí při pasáži This Is My Gift…. This Is My Curse… mi napumpuje adrenalin do žil a zcela mě ponoří do hlubin awrizovského labyrintu. Při Dead For Sure nářez nekončí a ďábelsky se přidává na otáčkách. Kopáky jedou, kapela fičí rychlostí kulového blesku a já roztáčím i svou kštici. Po skončení této hopsačky se už jenom vznáším v opojení s přiblblým úsměvem na rtech a jsem si jistá, že poslední song Parallel Universe nebude zklamáním a na rozloučenou dá co proto mým ušním bubínkům i krčním obratlům. A taky, že jo! Už při počátečních tónech si pobroukávám do mozku zarývající se melodii a poté mne opět strhává smršť.

Damnation je jednoduše nabušené EP, vystupující z průměru a oplývající nesmírnou originalitou. Stejně tak, jako celá tvorba Awrizis, jež je plná svěžích a zajímavě zformulovaných nápadů s příměsí neznámé plížící se atmosféry, která prostě musí zaujmout!

Awrizis - Damnation

8.8

Písně

9.0/10

Originalita

10.0/10

Produkce

7.0/10

Zpěv

9.0/10

Nástroje

9.0/10

Klady

  • Originální a svěží nápady
  • Promyšlený mix metalových stylů
  • Atmosféra
  • Energičnost

O autorovi

Metalcore & Black Metal <3

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x