Materiál na EP má tak obrovskou sílu, že si vás okamžitě podmaní i přes fakt, že se jedná v podstatě o stokrát ohrané postupy a výrazivo, jež jste už jistě mnohokrát slyšeli. Ale všechno je tak zlé a temné, šílené a brutální, že se vykašlete na jakékoliv kritiky vůči kapele. Jedná se prostě o velmi poctivě odvedenou práci lidí, co žijí black metalem a je to sakra znát.“

SUFFERING bude pro mnohé z vás naprosto neznámým pojmem. Bodejď by ne, kapela vydává své image256vůbec první dílo, a to pouhé nenápadné EPčko. Možná, že když vám poodhalím, kdo za tímto názvem stojí, se vám rázem nahromadí litry slin v ústech. Astaroth – basa a kytary (BESATT), Armagedon – vokály a basa (ARKONA), Armagog – bicí (ARKONA, TARAN). Máte dost? Já tedy ano. Je to takový polský all-star projekt, který ovšem svojí kvalitou – teď asi lec koho překvapím – předčí i domovské kapely všech zúčastněných. A to se jedná o materiál, který lze tak snadno přehlédnout, v podstatě jsem nezaznamenal nějaké reakce, zmínku o materiálu či recenze. „Chaosatanas“ proplulo mezi lidmi bez povšimnutí, jako zbloudilá duše hledajíc smysl po smrti, ovšem zde je to pěkně nenávistná duše, zlá, která chce zase žít!

Již od první písně „Suicide for Satan“ se na vás sesype černý, špínou a pavučinami opředený black metal z těch nejhlubších podsvětí. Smrad kadidla a síry vás zasáhne tak silně, až spadnete na podlahu a nad vámi se bude tyčit obrovská černá kozlí postava. Materiál na EP má tak obrovskou sílu, že si vás okamžitě podmaní i přes fakt, že se jedná v podstatě o stokrát ohrané postupy a výrazivo, jež jste už jistě mnohokrát slyšeli. Ale všechno je tak zlé a temné, šílené a brutální, že se vykašlete na jakékoliv kritiky vůči kapele. Jedná se prostě o velmi poctivě odvedenou práci lidí, co žijí black metalem a je to sakra znát.

DSC_0607Samozřejmě, čekejte dřevní old school black metal se špinavým zvukem, který přes onu špinavost působí až neskutečně brutálně. Bicí vás budou drtit, jako když démoni v pekle mučí svaté svými mučícími nástroji, riffy jsou jako bahno, v němž se budete topit, vokál jako vytí vlka z temných hvozdů, ke kterým se křesťané i na míle bojí přiblížit. Zde vám samotní prokletí hrají svou hudbu smrti, obsahující ty nejčernější přísady. Mám rád všechny zmíněné domovské kapely těchto muzikantů, ale popravdě, tohle EP všechny alespoň poslední desky kapel válcuje a válcuje, a to se jedná jen a pouze o neplnohodnotné EP, i když trvá kolem 20 minut, což je na minialbum vcelku slušná stopáž.

Texty jsou ortodoxní, neustále vás budou zasahovat slova jako Satan, Lucifer, Leviathan, budete bičováni hříšnými výplody mysli těchto ďáblů. Osobně mám nejradši skladbu „Leviathan Rises“. Nevím, zda v tom hrají roli i mé sympatie k tomuto démonu, ale song vás zanese do černých vod, kde vás obklopí mocná síla samotného vládce oceánských hloubek. Splašené riffy vás budou sekat jako prudké vlny a vodní síla stahovat do temných hlubin.

Fanoušci black metalu, ale především ti, kdož uctívají polskou scénu, zbystřete a okamžitě si celé EP image1poslechněte. A to je jen a jen začátek, při představě plnohodnotného nosiče mi až mráz po zádech přeběhl. Když zavřete oči před tím, že se nejedná o nic novátorského, že se jedná o klasickou, již stokrát slyšenou formu black metalu, budete naříkat blahem jako při satanských orgiích. Celou atmosféru prohlubuje ještě geniálně a okultně provedený cover. Těším se na koncerty, pokud nějaké budou! Toto EP ale nechám bez hodnocení, v tomto případě opravdu netuším, kolik udělit, jelikož se jedná o pouhé EP, každý si sám určí, kolik by materiálu věnoval bodů.

Album vyšlo u Mort Productions v roce 2014.

Tracklist:

1. Suicide for Satan

2. Essence of Sin

3. I am the Existence

4. Leviathan Risis

5. Frozen Faith

6. Ofiara

Sestava:

Exernus – bicí

Astaroth – basa, kytara

Armagedon – vokály

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x