Stejně jako má mince dvě strany, tak i na problém, který lze již delší dobu zaznamenat na koncertech, lze nahlížet dvěma způsoby. Já bych se však chtěl věnovat pouze jedné straně a tu druhou bych spíše nechal do diskuze.

Jistě znáte situaci, kdy stojíte na koncertě a hned v úvodu vystoupení vaší oblíbené kapely se zvedne les rukou třímajících telefony nebo dokonce tablety a výhled, který jste si pečlivě uhájili ostrými lokty, je tak navždy ztracen. Pokud ovšem zrovna nedržíte telefon nad hlavou a neděláte tak pomyslný strom v onom lese také. Nutno podotknout, že situace je poslední dobou tak kritická, že vznikají různé snahy pořadatelů nebo samotných aktérů tomuto nešvaru zabránit. A fanoušci se zlobí. Právem? Spíše ne. Jistě znáte ono nařízení, které zakazuje pořizování záznamu z koncertu, jak audio,  tak i video. Tudíž lze říci, že svým chováním fanoušci porušují nařízení a riskují tak,  že budou z koncertu vyvedeni a možná i sankcionováni. Nicméně je jasné, že se to neděje a je to celkem logické. Domnívám se totiž, že by se takový přestupek při stávajících zákonech velice těžko dokazoval.

A tak je tento nešvar stále více vidět, a pokud vás ještě nepohltil, tak ho jen tiše stravujete. Nutno podotknout, že i já jsem si nejednou pořídil video z koncertu, ale již takto nečiním, ačkoliv díky své výšce mám strategickou výhodu. Důvodem byl především fakt, že výsledný záznam byl nevalné kvality, a že jsem seznal pořizovaní samotného záznamu jako naprosto zbytečné. Jde o to, že když bych jej chtěl zachovat pro svou vlastní potřebu, tak chtě nechtě dojde po čase k jeho smazaní, ať už kvůlivá nedostatku místa nebo právě proto, že již nespatřuji důvod pro jeho zachovaní. Jistě můžete namítat, že lze takové video umístit na youtube nebo jiný cloud a tím obvykle problém s místem zmizí, ale nezmizí důvod, který tuto činnost opodstatní. Zkrátka bych zde v této rubrice chtěl vyzvat všechny, kteří přes jasný zákaz ono pravidlo porušují, aby svou aktivitu omezili nebo lépe, úplně na ni zapomněli a dopřáli si skvělý zážitek z případného koncertu i bez mobilního lesa.

O autorovi

Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x