Sznegh Metal Forever Tour 2014 – Brno – Melodka

Sznegh Metal Forever Tour 2014 (Brno – Melodka)

13. listopadu se uskutečnila thrash/black/death metalová akce, konající se za účelem křtu desky thrash metalové legendy V.A.R a taky na počest zesnulého kytaristy Jana Sznegha. Na rovinu, thrash není můj šálek kávy, moje účast byla jistá především kvůli brněnské klasice Asgard, leč jsem skupinu viděl mnohokrát, zajímal mne nový bubeník, tolik chválený. S naším příchodem byl klub téměř prázdný. Těsně při startu první kapely, i při jejím koncertním setu, přišel v celku obstojný počet lidí, který se během krátké doby zvětšoval a tak celý večer provázela pěkná a příjemná atmosféra.

Upozorňuji, že skupny jsem neměl zaposlouchané, nevěděl jsem co čekat. Již s nástupem brněnské kapely Edain, která včas spustila svoje vystoupení, jsem byl jak opařený. Nečekal jsem, že se mi první vystupující skupina bude tak líbit. Kapela je označována jako progressive death metal, my se ale shodly, že zpěvák má vokál zabarvený více do black metalových vod. Muzika měla správně čitelný zvuk, který je k takovéto hudbě potřeba. Edain zaujaly jak zajímavým mixováním stylů a technikou, tak i již zmíněný hlas, který k soundu kapely sedl přesně na míru. Fanoušci byli nadšení a pokyvovali si hlavami, dokonce již na začátku se vyskytlo pár pařících v první lajně. Osobně jsem byl nadšen a překvapen tím co jsem viděl a slyšel. Se setlisty kapel to bude horší, jelikož jejich tvorbu neznám. Tuhle skupinu doufám opět uvidíme v Brně na nějakém tom koncertě.

Dalším účinkujícím byli V.A.R z Liberce. Thrash metalová kultovní kapela zde pokřtila své nové cd, kmotrem byl Big Boss, známý ze skupiny Root a nejvíce mne potěšilo, že si pánové střihli Píseň pro Satana, to mě zahřálo u srdce. Celkově skupina se na živo líbila i mě, vypadali, že je to hraní velice baví, působili energicky a uvolněně, užívali si ho, fanoušci už byli celkem rozjetí a dav opět zhoustl. Zvuk byl velice dobrý, ještě lepší než při první skupině. Prostě zase musím chválit prostory Melodky, v tomto klubu je nejlepší ozvučení ze všech hudebních prostorů Brna. Všichni fanoušci včetně mne spokojeni a chystá se již další kapela a za to si asi zasloužím ukamenovat, ale skupině OLD z Karviné, hrající rovněž thrash, jsem nevěnoval příliš pozornosti, jelikož jsem se bavil s ostatními a už jsem byl spíše natěšený na hlavní skupinu večera…Asgard. Jelikož na Old byl sál plný a ozýval se neustále jekot nadšených fans, řek bych, že skupina odehrála úspěšně a lidé ji přijali pozitivně.

10801494_10204250873769169_7580905520256966799_n

Asgard jsem jak jinak musel propařit spolu s ostatními v první řadě. Atmosféra byla silná, již při první písni se strhlo peklo. Přesto že jsem skupinu viděl mnohokrát, tento set mě mile překvapil. Nový bubeník je opravdu mistr, mladý talent, naprosto strojově přesný, k tomu jde vidět zápal. Míra Horejsek sršel energií, jeho vokál byl naprosto dokonalý, snad nejlepší jaký jsem u něj slyšel. Všechny polohy bravurně zvládal, sice občas vypadl nějaký ten text, ovšem zvládl to improvizací a svým vystupováním skrýt. Zazněl průřez celou diskografií kapely, žádný zásadní kousek nebyl vynechán, mne ovšem nejvíce potěšili písně z Eleonory. Fandové nenechaly skupinu jen tak odejít, tak se muselo ještě jako vždy přidávat. Parádní old school black, mistrovsky podaný.

10441030_10204250873849171_5138476425784974507_n

v celku vyvedená akce, kterou jsem si moc užil, leč jsem nevěděl, jestli se v ten večer budu bavit. kapely nebyli z mého oblíbeného ranku, ale jejich kvalita byla vysoká, tudíž jsem nelitoval účasti, plus poslední hlavní účinkující. Za mne spokojenost, z tváří ostatních jsem vycítil to samé. Tak příště s Asgard na Christmassacru 🙂

Zdroj fotek: Párty Brno (Oliver Staša). 

Podobné články

Sznegh Metal Forever Tour 2014 – Brno – Melodka

| Článek, Reporty | 0 Comments
About The Author
- Redaktor webů Metalirium, Marastmusic a magazínu Full Moon, posluchač především atmosferické, převážně alternativní hudby.

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na