Zdravím. Je to víc než rok, kdy jsem naposledy přinesl nějaké tipy na metalové kapely. Byť měly krásnou čtenost v řádu stovek čtenářů za den, přemohla mě lenost a nakonec jsem na svou rubriku trošku zapomněl.

Věřím, že jste na mě také zapomněli, ale snad se nám společnými silami povede aspoň částečně obnovit tuhle rubriku, a to v co nejčastějším formátu. Tedy jednou měsíčně… Snad, pokud zase neselžu a nepřemůže mě lenivá skleróza.

Ale k věci!

Kapela Black Tongue, o které dnes budeme mluvit, je z Anglie. Hraje tzv.deathcore. I když tedy… Deathcore/doomcore to dle mého byl do roku 2015, kdy vydali album The Unconquerable Dark“, pak se stalo něco nádherného. Kluci ze své deathcore kapely vykřesali něco mnohem (pro mě) barvitějšího. Dalo by se říct, že jejich poslední album z roku 2018 Nadir“ má původ v hlubokých riffech black metalu, říznutého poctivým deathem. Určitě tam můžeme slyšet i core prvky, ale ty jsou dle mého názoru mnohem méně výrazné než na předchozích albech.

Album „Nadir“ je něco, co bych si chtěl pustit na temném sabbatu, hudba ve mě evokuje veškerý vizuální kýč, který se ale neprojevuje v hudbě samotné; ta mi kýčovitá rozhodně nepřijde. Album skýtá plno temnoty, hutnosti, energie a zajímavých nápadů, které jasně značí to, že kluci rozumí svému řemeslu a dělají ho s plným nasazením.

Black Tongue - Nadir

Pokud máte rádi temnotu, metal, který vám je naservírovaný nekompromisně a bez pozlátek, ale oceníte i pasáže, které jsou až mystické, jako u songu „A Dying God Coming Into Human Flesh“, určitě neprohloupíte, když si tohle album zakoupíte.

Kapela Black Tongue, a jejich album „Nadir“ je něco co si milovníci temné, až okultní hudby nesmí nechat ujít.

Já ho slyšel minimálně 5x, a stále mě baví.

 

Snad se uvidíme u dalšího měsíčního tipu a snad se vám bude líbit to, co jsem vám dnes doporučil. A snad do té doby neumřete na Covid. Haha.

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Kull
Kull
13.10.2020 12:30

Ta skladba je cover CELTIC FROST album Monotheist.

2
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x