Letní festivalová sezona je za náma a vše se přesunuje do tepla klubů. A tak zlínský club Masters of Rock Café poctili svou návštěvou v rámci Storming Across Tour 2014 kapely Brainstorm a Alestorm, kterým dělali support Troldhaugen a Crimson Shadows.

Do klubu jsem se dostavil, když australští Troldhaugen hráli poslední song ze svého setu. Podle toho, co jsem stačil vidět jsem přišel o hodně. Zpěvák Reventusk neustále střídal všelijaké grimasy, do kterých stačil zpívat a dokonce si střihl i dramatické představení s jakýmsi maňáskem. Kapela drtila skrze své nástroje avantgardní metal, ve kterém šlo zaslechnout i prvky folku až kabaretu. Po Troldhaugen nastoupila kanadská partička Crimson Shadows. Tihle fousatí sympaťáci se pohybují mezi speed až melodeath metalem, do kterého křičí Jimi Maltais. Chvilkama jsem si při kytarových kudrlinkách připadal jak na koncertu Dragonforce, jelikož kytaristé Ryan Hofing a Greg Rounding své nástroje nešetřili. K tomu třeba dodat, že i zvuk byl výborný, takže výsledek stál rozhodně za to. Škoda, že první 2 koncerty vidělo dohromady asi jen 30 lidí… Tyhle kapely si pozornost zasloužili. Po rychlé pauze na pódium přišli Brainstrom, jenž propagují novou desku Firesoul.

Bohužel moc lidí se fakt nedostavilo, což naštěští na výkonu kapely neubralo. Svižný power metal se rozléhal sálem a zpěvák Andy B. Franck si skočil zazpívat mezi lidi. Většinu setu Brainstorm jsem strávil u baru, jelikož jsem se šetřil na hlavní hvězdu večera, skotské piráty Alestorm. Ti vyjeli s novou deskou Sunset on the Golden Age a otvírákem Walk the Plank i začali svůj set. V publiku to začalo slušně vřít a všichni jsme pluli na vlně pirátského power metalu. Z nové desky ještě zazněly skladby 1741 (The Battle of Cartagena) a hitovka Drink, která rozhýbala i poslední v klidu stojící lidi. Jinak zazněla Alestormovská klasika jako Shipwrecked, Keelhauled, Pirate Song.. Na závěr zazněly pecky Captain Morgan’s Revenge a Rum, na kterou přišli zpěvem podpořit Alestorm členové Crimson Shadows. K výkonu Alestorm nemám sebemenší výhrady- zpěv Chrise Bowese byl v pořádku, stejně jako jeho hra na klávesy, s kterými si šel zahrát do publika. Dani Evans si taky skočil mezi lidi zahrát na svou kytaru a během koncertu rozházel všechny své trsátka. Zbývající členové také zvládli své nástroje bez chyby a tak celkový výsledek se rovnal na výbornou. Po koncertu bylo možné se nechat vyfotit jak s Crimson Shadows i Alestorm, kteří se pohybovali v prostorách baru. Celkově to byl povedený večer a jediný jeho kaz byla nízká návštěva…

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x