Batushka, geniální projekt, který postupem času vytvořil od samotného hudebního aranžmá až po kostýmy Krzysztof „Derph“ Drabikowski. Krzysztof Drabikowski včera, tedy 30. 12. 2018, zveřejnil na Youtube video, v němž žádá své fanoušky a vůbec každého, komu není lhostejná zlodějina a křivácké jednání, o pomoc. A to kvůli neshodám s teď už bývalým zpěvákem Bartłomiejem Krysiukem, který odešel z kapely poté, co se dozvěděl, že zakladatel a leader projektu Krzysztof Drabikowski chce vydání druhého alba pozdržet, jelikož není úplně spokojen s dosavadními nahrávkami. Bartłomiej Krysiuk již nějakou chvíli na zakladatele projektu vytvářel tlak a žádal vydání druhé desky co nejdříve, ovšem to se nestalo, a tak z kapely odešel a s sebou vzal kompletní identitu a zřejmě i tvorbu kapely.

Zakladateli projektu odebral práva na všech sociálních sítích, s největší pravděpodobností také odcizil nahrávky, a co je asi nejhorší,  značku Батюшка/Batushka registroval na své jméno, tudíž, přestože nikdy nebyl duševním vlastníkem této značky ani se nepodílel na její tvorbě jinak než zpěvem, je nyní oficiálním vlastníkem trademarku na jméno kapely a logo, tedy vlastní vše, co sám vytvořil Krzysztof „Derph“ Drabikowski. Nyní se Bartłomiej Krysiuk chystá na druhé vydání alba kapely Batushka pod svým vedením s novou sestavou, kterou si pronajal záhy po svém odchodu z kapely.

Je neuvěřitelné, jak někdo může ukrást lusknutím prstu životní dílo člověku, který do něj vložil vše. Nyní to ale znamená, že veškeré posty na sociálních sítích, nebo třeba rezervování vystoupení u této kapely, vše se děje naprosto mimo moc a kontrolu zakladatele a původního lídra kapely. Vzhledem k registrované značce nemá Krzysztof „Derph“ Drabikowski ani žádné finanční nároky na to, co kapela vydělá, ať už prodejem merceh, který sám navrhl, nebo hudbou, kterou také sám napsal a v prvotním stádiu také nahrál (kromě bicích a vokálů).

Můžeme jistě očekávat dlouhý právnický spor, který bude následovat, neb Krzysztof Drabikowski již celou situaci konzultoval s právníky, kteří mu doporučili detaily zatím nezveřejňovat. Krzysztof ovšem prosí, aby se tato doslova monstrózní zrada dostala mezi fanoušky. Aby lidé věděli, co se děje na pozadí kapely a s kým teď vlastně mají tu čest.

Přejeme mnoho štěstí a ať se kapela, značka a vše, co k tomu náleží, vrátí původnímu majiteli.

 

Celé video s anglickými titulky naleznete zde:

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Izidor
Izidor
5.1.2019 21:05

No jo Poliaci

Ayrton
Ayrton
8.1.2019 12:27
Reply to  Izidor

Ako keby sa inde také veci nediali.

Dalibor
Dalibor
18.1.2019 12:04
Reply to  Izidor

Poláci? A co třeba případ přímo z ČR, kdy Pařízek podobným, ne-li horším, způsobem ukradl celou značku Citron?

5
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x