Ukradená značka kapely Батюшка/Batushka aneb když přijdete o svůj projekt během jediné chvíle

Batushka, geniální projekt, který postupem času vytvořil od samotného hudebního aranžmá až po kostýmy Krzysztof „Derph“ Drabikowski. Krzysztof Drabikowski včera, tedy 30. 12. 2018, zveřejnil na Youtube video, v němž žádá své fanoušky a vůbec každého, komu není lhostejná zlodějina a křivácké jednání, o pomoc. A to kvůli neshodám s teď už bývalým zpěvákem Bartłomiejem Krysiukem, který odešel z kapely poté, co se dozvěděl, že zakladatel a leader projektu Krzysztof Drabikowski chce vydání druhého alba pozdržet, jelikož není úplně spokojen s dosavadními nahrávkami. Bartłomiej Krysiuk již nějakou chvíli na zakladatele projektu vytvářel tlak a žádal vydání druhé desky co nejdříve, ovšem to se nestalo, a tak z kapely odešel a s sebou vzal kompletní identitu a zřejmě i tvorbu kapely.

Zakladateli projektu odebral práva na všech sociálních sítích, s největší pravděpodobností také odcizil nahrávky, a co je asi nejhorší,  značku Батюшка/Batushka registroval na své jméno, tudíž, přestože nikdy nebyl duševním vlastníkem této značky ani se nepodílel na její tvorbě jinak než zpěvem, je nyní oficiálním vlastníkem trademarku na jméno kapely a logo, tedy vlastní vše, co sám vytvořil Krzysztof „Derph“ Drabikowski. Nyní se Bartłomiej Krysiuk chystá na druhé vydání alba kapely Batushka pod svým vedením s novou sestavou, kterou si pronajal záhy po svém odchodu z kapely.

Je neuvěřitelné, jak někdo může ukrást lusknutím prstu životní dílo člověku, který do něj vložil vše. Nyní to ale znamená, že veškeré posty na sociálních sítích, nebo třeba rezervování vystoupení u této kapely, vše se děje naprosto mimo moc a kontrolu zakladatele a původního lídra kapely. Vzhledem k registrované značce nemá Krzysztof „Derph“ Drabikowski ani žádné finanční nároky na to, co kapela vydělá, ať už prodejem merceh, který sám navrhl, nebo hudbou, kterou také sám napsal a v prvotním stádiu také nahrál (kromě bicích a vokálů).

Můžeme jistě očekávat dlouhý právnický spor, který bude následovat, neb Krzysztof Drabikowski již celou situaci konzultoval s právníky, kteří mu doporučili detaily zatím nezveřejňovat. Krzysztof ovšem prosí, aby se tato doslova monstrózní zrada dostala mezi fanoušky. Aby lidé věděli, co se děje na pozadí kapely a s kým teď vlastně mají tu čest.

Přejeme mnoho štěstí a ať se kapela, značka a vše, co k tomu náleží, vrátí původnímu majiteli.

 

Celé video s anglickými titulky naleznete zde:

Podobné články

Ukradená značka kapely Батюшка/Batushka aneb když přijdete o svůj projekt během jediné chvíle

About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

4
Komentujte

avatar
1 Vlákno komentářů
3 Odpovědi ve vlákneš
0 Odběratelé
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
DaliborKeaganAyrtonIzidor Poslední autoři komentářů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Izidor
Host
Izidor

No jo Poliaci

Ayrton
Host
Ayrton

Ako keby sa inde také veci nediali.

Dalibor
Host
Dalibor

Poláci? A co třeba případ přímo z ČR, kdy Pařízek podobným, ne-li horším, způsobem ukradl celou značku Citron?