Brno je přecpané akcemi, je to doslova moře akcí, kdy pod hlavičkou Obscure Promotions přijíždí velké světové kapely, a tak je Brno neustále v obležení předních hvězd extrémního metalu. Tohle vše odstartoval koncert, jenž se konal na Melodce, akce, na které se představili dva headlineři, a to britští VENOM INC.   Kultovní původní sestavu, která hrála old school set ze začátků působení formace, doprovodili bratři ve zbrani, kterými není nikdo jiný, než polská legenda evropského death metalu, kapela VADER. Ti si rovněž připravili set složený ze starých válů, a tak se hrálo  pouze z debutu a dem, což podle mého názoru je škoda. Mám radši poslední desky, ale to nic nemění na tom, že to byl „kurva náser „.

První kapela hrála již při mém příchodu, klub ještě nebyl tolik zaplněný a začal jsem mít obavy, zda Brno opět neselže v návštěvnosti. Plus jedinci, co se pohybovali po klubu a před klubem, nebyli zdejší, kdo ví, odkud přijeli, a to platí pro celý večer. Nepotkal jsem moc známých, podle mě na akci moc Brňáků nebylo. Smutné… Jak jsem již zmínil, hrála první smečka, a tou byli ZOMPOK, o kterých jsem v životě neslyšel. Jedná se o sludge/doom z USA, no, mně to přišlo jako… Nevím, co za styl, ale tohle by mě moc nenapadlo. Jakožto doomař jsem tam onen doom nezaznamenal. Každopádně kapela pro mě znamenala takové to „neurazí, nenadchne“, na otevření akce to ale bohatě stačilo, člověk mohl aspoň v klidu popít a rozkoukat se po klubu.

Druhá smečka byla o level lepší, alespoň dle mého názoru. DIVINE CHAOS z Anglie si přivezli thrash metal, možná trochu střižený death metalem. Jak říkám neustále, thrash jde mimo mě, ale ten večer mě skupina odrovnala. Energický koncert, který ani na minutku nenudil. Krom toho, vokalista Benny je showman, jak má být, celý koncert podporoval svým sympatickým vystupováním a dokázal si podmanit přihlížející, kterých bylo již více než před chvílí. Ano, šlo poznat, že lidé se do klubu hrnou čím dál více – potěšující. DIVINE CHAOS bych si asi nemusel každý den doma pouštět, ale muzika naživo mě chytla. Jejich tvorba sice není nějak originální a svojská, ale příjemná na poslech a na zapaření si ideálka.

Hlavní kapelou pro mě byli Poláci VADER – moje milovaná kapela, po které jsem doslova prahnul. I když mám radši alba jako „Necropolis“, „Litany“, „Impressions in Blood“ či „Welcome to the Morbid Reich“, těšil jsem se i na to, jak kapela spustí svoje prastaré vály. Peter se z ničeho nic zjevil na pódiu, kapela popadla nástroje a jelo se, moje černé srdce málem vyletělo z mojí hrudi! VADER, jak je znám a miluju. Peterův bestiální vokál až z propasti pekelné, jejich typické kytarové výjezdy, šílená tempa. Leč dema kapely neznám, líbilo se mi to opravdu hodně. Zvuk podporoval celý koncert, a tak vynikalo všechno, co Poláci vypustili z pódia. Hrálo se z dema „Morbid Reich“ a debutové fošny „The Ultimate Incantation“. Masakr, dal bych znovu. Hlavně Peter má přátelský projev, žádné pozérství, zbytečné dlouhé proslovy, přesto umí i pobavit. Poláci hráli uvolněně a užívali si přízeň Melodky.

Konečný koncert patřil kapele, která jde mimo mě i přes fakt, že ji respektuji, neboť je to nepochybně legenda žánru black metal, i když muzikou spíš připomíná heavy metal a thrash metal. VENOM INC. je původní sestava, tedy The Demolition Man, Mantas a Abaddon. Hrály se ty nejstarší pecky, já kapelu nemám naposlouchanou, takže moc nevím, oč jde. Upřímně, nebavilo mě to, chvíli jsem myslel, že odejdu, prostě thrash metal, který mě nebavil. V klubu bylo k prasknutí, nával, nedalo se dostat dopředu, což je potěšující. Atmosféra parádní, fanoušci pařili a byl na ně hezký pohled. Nutno přičíst fakt, že tito již staří pánové hráli od srdce, šlo to poznat, bavilo mě je po chvíli pozorovat a dal jsem jim rozhodně šanci. Moje hlava se do rytmu začala pokyvovat nejvíce při pecce „Black Metal“, tu znám spíše jako cover od VADER. Pozitivní atmosféra, srdeční koncert, nic pro mě, ale přežil jsem a nakonec jsem byl spokojen.

Co říct, zážitek jak má být. Moc známých jsem nepotkal, tudíž to bylo takové vlažnější z této stránky, ale večer to byl maximálně vydařený. Obrovská účast (Brno nic, opět se styď), vynikající ozvučení, nasazení kapel, a já si odnesl zážitek na hodně, hodně, hodně dlouho…VADER. Obscure Promotions, díky za bezvadnou akci, rozhodně vítám tento agresivní útok na Brno, chtělo to tu probudit a přilákat i lidi z jiných koutů naší kotliny, aby se na akce konečně dalo i dívat. Tudíž vy všichni, co si čtete tento report, nezapomeňte na data: 13. listopadu, to se zde představí z kobek probuzení CRADLE OF FILTH, a 27. října, to se na Flédě zjeví Smrťák z Finska –CHILDREN OF BODOM!

Seznam účinkujících:
ZOMPOK
DIVIINE CHAOS
VADER
VENOM INC.
Klub:
MELODKA
Vlez:
590 Kč

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x