Jako každým rokem, se i letos konala v Brně na Favále tradiční akce, pořádaná kapelou ARCH OF HELL, která si pro nás tentokrát připravila opravdu výjimečný line-up. Playlist skupin čítal jeden větší tahák než druhý a dle mě díky tomu byl letošní Waiting nejzdařilejší. O tomto tvrzení vypovídá i velký zájem o akci, lístky byly brzy vyprodané a návštěvníků přišlo vskutku mnoho. Tentokrát nebudu prskat, jak nikdo nechodí na akce, jak je Brno marné, jak jste u mě zvyklí, ARCH OF HELL se podařilo nalákat početnou skupinu příznivců tvrdé muziky, a tak jsme všichni společně vytvořili těžko zapomenutelnou atmosféru. Rád bych někdy napsal kritický report, ale s tak kvalitními akcemi, které se v Brně konají, to prostě nejde, tak se nezlobte, že to vypadá jak reklama na pořadatele akcí v Brně 😀

Do klubu jsem se satanžel domotal pozdě a nestihl bandu SIX DEGREES OF SEPARATION, mrzí mě to, na tuhle hordu slýchám jen samou chválu, tak snad někdy příště. Než jsem se však stačil rozkoukat, už do nás rvali svůj temný metal ADOR DORATH. Kapelu naposlouchanou nemám, tudíž jsem písně neznal, ale napravím to! ADOŘI předvedli výborný set, možná jen zvuk byl dost přehulený, ale i tak se jednalo o pozitivní zážitek. Písně byly melodické, energické i temné, okořeněné o elektroniku. Škoda jen absence zpěvačky, mnoho fanoušků tvrdí, že byla fantastická a vnášela do skupiny ještě mnohem více.

Pro mě byl hlavním tahákem post rockový projekt umělce nazývajícího se Frodys – POSTCARD FROM ARKHAM. Objevil jsem jej nedávno a novou desku doma sjíždím neustále, omámen kouzelnými melodiemi a snovou atmosférou, jež vás přenese do jiných dimenzí. A povedlo se to muzikantům i koncertně? Jistě, krásné melodické čáry máry mě okamžitě rozhoupaly do rytmu, nešlo odolat té nádheře z jiných světů. Sen se stává skutečností, atmosferický post rock Frodysovy bandy dával lidem mnoho pozitivní energie a ti si muziku užívali plnými doušky. Hrálo se převážně z nové fošny, ale zaznělo i pár starších kusů, ke kterým jsem se doma nedostal. Mě nejvíce potěšila klipovka „Aeon Echoes“, zde jsem již nevydržel a musel vypustit hřívu do davu 😀

Co říci o HYPNOS? Zde nelze čekat zklamání. Bruno (ostatně jako celá kapela) je zkušený muzikant, co moc dobře ví, co činí. HYPNOS byli doposud nejtvrdší kapelou večera a upřímně, nelze snad najít kvalitnější český death metal. Miluju Brunův growl, snadno rozpoznatelný i mezi stovkami kapel. Pegas mě dorážel svou brutální hrou, přitom ale nedával najevo jakoukoliv nejistotu, jeho kamenná klidná tvář působila sebevědomě a zkušeně. Pořád ještě cítím jeho dvojšlapku, jak mi tluče do hrudi jako smečka splašených permoníků.

ARCH OF HELL jsem viděl přesně po desáté, pořád mě baví a pořád se, co se nich týká, opakuji, ale co zbývá, než pět chválu. Celá kapela je parta šílených showmanů, co vás svým projevem nenechají v klidu. Vidět skupinu maniaků, již jsou z toho všeho mimo sebe a paří, jako kdyby to bylo naposledy, to vás donutí udělat to samé. Kapela do nás v ten večer sázela svoje nejlepší kousky jako „One Moment“. Melodický, symfonický death/gothic metal s kořením moderny rozpohyboval kotel, ve kterém se, ostatně jako vždycky na tuto kapelu, prováděla těžká sebedestrukce. Těším se na jedenácté setkání s kapelou, vždycky to stojí za to, momentálně očekávám nové album, které bude určitě posunem vpřed, další koncerty budou proto jistě ještě zajímavější, stejně jako budoucnost Brňáků.

No a poslední smečka EMBRACE THE DARKNESS to měla těžké, byly na místě totiž obavy, že se většina lidí zničí na ARCH OF HELL tolik, že na EMBRACE bude postávat parta zombie s nepřítomnými skelnými výrazy. Ani omylem, EMBRACE OF DARKNESS měli obrovskou podporu a kapela sršela radostí, šlo to vidět na nekonečných úsměvech muzikantů. Krásný melodický death metal okořeněný doomovými houslovými kresbami si vždycky dám líbit. Kapela, leč pronášela sebekritické hlášky, hrála podle mého stejně výborně 😀 Ať si každý říká co chce, i muzikanti samotní, mně se to líbilo a dle reakcí v kotli jsem nebyl sám. Dočkali jsme se i přídavku, který jsme si vyřvali i přes již dosti znavené hlasivky. Parádní zakončení večera. Stejně jako v případě AoH se již opakuji po sté, ale EMBRACE stejně jako AoH prostě umí.

Bravo ARCH OF HELL, povedlo se vám něco velkolepého. Pro mě nejlepší ročník této akce, kterou navštěvuji rok co rok pravidelně. Bude to ovšem těžké překonat, letošní Čekání na zimu bylo bezchybným kulturním zážitkem. Organizace maximální, kapely výjimečné a fanoušci stejně tak výjimeční, jako skupiny samotné. Klidně bych vrátil čas a celé si to zopakoval, opravdu bych se tomu nebránil. Akci si budu dlouho pamatovat také díky bolehlavu, který jsem si vysloužil, ale tak to má být!

Line-up kapel:
Six Degrees of Separation
Ador Dorath
Postcards From Arkham
Hypnos
Arch of Hell
Embrace The Darkness
Klub:

Favál

Vlez:

150 Kč předprodej/200 Kč na místě

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x