WELICORUSS 10. výročí / Dark Seal / Tears of Styrbjørn @ MC FAVÁL

Den po pražské zastávce, na níž vystoupili jako support plzeňští TROLLECH, se rusko/česká horda dostavila na oslavu svých kulatých narozenin i do Brna, přesněji okupovala klub Favál. Upřímně mě nepotěšil fakt, že se akce koná na Faválu. Den před tím jsem se zúčastnil koncertu CRADLE OF FILTH a kocovina spolu s únavou udělaly své, klub je poměrně z ruky a již jsem si zvykl na prostory Melodky. I tak jsem se překonal a všechny ty ptákoviny hodil za hlavu, těšil jsem se nakonec, až si Favál po letech připomenu…

Když jsme se dostavili do prostorů Faválu, očekával jsem, že první z kapel již bude hrát. Ale ono ne. Tears of Styrbjørn měli zpoždění, tudíž jsme stihli začátek. Mě osobně tahle skupina nebaví, spousta lidí má názor opačný, vím o oblíbenosti kapely přinejmenším na Moravě. Muzika vikingů mi přijde neoriginální a nezajímavá, vždycky si spíše přeji, aby byl konec a myšlenky mi odplouvají v čase vpřed, ke kapelám, jež mají následovat. DARK SEAL, s každým dalším koncertem jsou výš a výš, vrchol nastal v Ostravě pár týdnů zpět, ale v Praze údajně zpackal set zvuk. Ani v Brně to nebylo ideální, i když se rozhodně nejednalo o průser. Kapela hrála se svým obvyklým nasazením, tedy maximálním a přesto uvolněným. Nové skladby zní výborně a dokonale zapadají do setlistu vedle starých fláků. Jen vokály mohly být více vpředu. Přeci jen byly jisté kritiky vůči koncertu, že zpěvákům nešlo rozumět a když jsem se na to zaměřil, moc nešlo. DARK SEAL i tak odvedli skvělou práci, sehranost, nadšení a zápal pro věc, plus muzika ostrá jako břitva!

No a vrcholem večera byli oslavenci v čele s Alexeyem – WELICORUSS. Jedním slovem parádní! Tak bych shrnul koncert těchto slovanských válečníků z mrazivých plání severu. Energií natřískaný koncert s chytlavými refrény a agresivním vokálem, to celé zabalené do chladného pláště samplů a smyčců. Moje třetí setkání s kapelou dopadlo tedy opět výtečně. Hrálo se z obou alb, zazněla například hitovka “Winter Moon Symphony”, jen mě mrzí, že z neznámých důvodů s ubíhajícím koncertem odcházeli lidé a nakonec jsem zůstal sám pařící v poloprázdném sále… Lidi, proberte se, tohle snad ne! Jdeme na akci podpořit kapelu, ne se ožrat a pak padnout někde u stolu.

Co dodat, kapely zahrály výborně, atmosféra byla vcelku obstojná, ale nad celým večerem se houpe slůvko “ale”. Například mohlo přijít více lidí, mohli se nějak fanoušci snažit rozhýbat prostor, občas mě prázdno v sále opravdu mrzelo. No a škoda, že třeba i TROLLECH nejeli do Brna, tři kapely také není mnoho. To už jsou ale drobnosti, které neberte jako kritiku směrem k pořadatelské činnosti, ta byla profesionální a po všech směrech dokonalá, WELICORUSS přeji mnoho štěstí do budoucna a dalších nejméně deset let skvělé práce! AVE!

Seznam účinkujících: Tears of Styrbjørn, Dark Seal, Welicoruss
Klub: Favál
Vlez: 200 Kč

Podobné články

WELICORUSS 10. výročí / Dark Seal / Tears of Styrbjørn @ MC FAVÁL

About The Author
- Black, post, doom (sludge/stoner), ambient, noise, drone, post-rock, shoeagez (Harakiri for the Sky, Anomalie, Downafall of Gaia, Sedna, Belphegor, Horna, Blaze of Perdition, Hetroertzen, Sarkrista, Inferno, Alcest, Les Discrets, Lost in Kiev, Last Leaf Down, God is an Astronaut, Infestus, Marduk, Ad Hominem, Rotting Christ, Kroda, Baptism, Khors, Nokturnal Mortum a mnoho dalšího. Redaktor webů: Marastmusic.com, Metalirium.com, Bes Webzine.sk

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na