Den po pražské zastávce, na níž vystoupili jako support plzeňští TROLLECH, se rusko/česká horda dostavila na oslavu svých kulatých narozenin i do Brna, přesněji okupovala klub Favál. Upřímně mě nepotěšil fakt, že se akce koná na Faválu. Den před tím jsem se zúčastnil koncertu CRADLE OF FILTH a kocovina spolu s únavou udělaly své, klub je poměrně z ruky a již jsem si zvykl na prostory Melodky. I tak jsem se překonal a všechny ty ptákoviny hodil za hlavu, těšil jsem se nakonec, až si Favál po letech připomenu…

Když jsme se dostavili do prostorů Faválu, očekával jsem, že první z kapel již bude hrát. Ale ono ne. Tears of Styrbjørn měli zpoždění, tudíž jsme stihli začátek. Mě osobně tahle skupina nebaví, spousta lidí má názor opačný, vím o oblíbenosti kapely přinejmenším na Moravě. Muzika vikingů mi přijde neoriginální a nezajímavá, vždycky si spíše přeji, aby byl konec a myšlenky mi odplouvají v čase vpřed, ke kapelám, jež mají následovat. DARK SEAL, s každým dalším koncertem jsou výš a výš, vrchol nastal v Ostravě pár týdnů zpět, ale v Praze údajně zpackal set zvuk. Ani v Brně to nebylo ideální, i když se rozhodně nejednalo o průser. Kapela hrála se svým obvyklým nasazením, tedy maximálním a přesto uvolněným. Nové skladby zní výborně a dokonale zapadají do setlistu vedle starých fláků. Jen vokály mohly být více vpředu. Přeci jen byly jisté kritiky vůči koncertu, že zpěvákům nešlo rozumět a když jsem se na to zaměřil, moc nešlo. DARK SEAL i tak odvedli skvělou práci, sehranost, nadšení a zápal pro věc, plus muzika ostrá jako břitva!

No a vrcholem večera byli oslavenci v čele s Alexeyem – WELICORUSS. Jedním slovem parádní! Tak bych shrnul koncert těchto slovanských válečníků z mrazivých plání severu. Energií natřískaný koncert s chytlavými refrény a agresivním vokálem, to celé zabalené do chladného pláště samplů a smyčců. Moje třetí setkání s kapelou dopadlo tedy opět výtečně. Hrálo se z obou alb, zazněla například hitovka „Winter Moon Symphony“, jen mě mrzí, že z neznámých důvodů s ubíhajícím koncertem odcházeli lidé a nakonec jsem zůstal sám pařící v poloprázdném sále… Lidi, proberte se, tohle snad ne! Jdeme na akci podpořit kapelu, ne se ožrat a pak padnout někde u stolu.

Co dodat, kapely zahrály výborně, atmosféra byla vcelku obstojná, ale nad celým večerem se houpe slůvko „ale“. Například mohlo přijít více lidí, mohli se nějak fanoušci snažit rozhýbat prostor, občas mě prázdno v sále opravdu mrzelo. No a škoda, že třeba i TROLLECH nejeli do Brna, tři kapely také není mnoho. To už jsou ale drobnosti, které neberte jako kritiku směrem k pořadatelské činnosti, ta byla profesionální a po všech směrech dokonalá, WELICORUSS přeji mnoho štěstí do budoucna a dalších nejméně deset let skvělé práce! AVE!

Seznam účinkujících: Tears of Styrbjørn, Dark Seal, Welicoruss
Klub: Favál
Vlez: 200 Kč

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x