SteelFaith – Propustka z nebe

Na českém metalovém nebi se v souhvězdí melodického power metalu objevila nová hvězdička. Lovosická kapela SteelFaith totiž vydala po deseti letech činnosti svůj dlouhohrající debut, který nazvali „Propustka z nebe“.

Ta je výsledkem asi roční práce, který je na desce znát. Ještě, než se v mém přehrávači roztočilo CD, prošel jsem si booklet. První uklidňující informace byla ta, že „Propustka z nebe“ byla nahrána v Barn studiu Dana Frimla (Mean Messiah), jenž ví, jaký má mít dobrá deska zvuk. Druhá věc se týká textů, které jsou v naší mateřštině. Steelfaith ve svých písních neopěvují chrabré rytíře nebo draky, ale zaměřují se v nich na lidskou psychologii a vztahy v poněkud temnějším konceptu. Život jim svým hlasem vdechla Miri Holemá, kterou doplňují kytaristé Ondra Vasaš s Honzou Štokem spolu s bicmenem Jiřím Skalickým. Nejvíc prostoru dostává samozřejmě Miri a musím říct, že se svým hlasem umí pracovat. Jistá ve výškách a nebojí se ani přitvrdit. I vícehlasý zpěv snese přísné měřítko. Co se týče zvukové stránky, tak je znát dlouholeté hraní a chuť pohrát si s power metalovým základem. Ten je citlivě doplňován lehkým heavy feelingem, jenž zvýrazňuje onu power metalovou sílu. Ve skladbě „Propustka z nebe“ mám skoro i pocit, jako bych poslouchal staré dobré Edguy. Kytary se vzájemně ženou do melodického rejdění, ze kterého vystřelují emotivní sóla. Bicí jednotka jedoucí minimálně na 120% dodává pověstný šmrnc. To vše umně zaranžované, až má posluchač pocit, že poslouchá zavedenou kapelu. SteelFaith věděli, čeho chtějí dosáhnout, a na sedmi skladbách se jim tvrdá práce zúročila.

Power metal mě už nějakou dobu obchází (nebo já ho), ale tenhle produkt z Lovosic mě jaksi chytl. Propracované, emotivní, melodické a svěží. To je, dámy a pánové „Propustka z nebe“.

Steelfaith - Propustka z nebe

Steelfaith - Propustka z nebe
8.4

Skladby

8.0 /10

Originalita

7.5 /10

Produkce

9.0 /10

Vokály

9.0 /10

Instrumentální složka

8.5 /10

Klady

  • Zvuk
  • Vícehlasné zpěvy

Podobné články

SteelFaith – Propustka z nebe

About The Author
- Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

1 komentář

  • Karolína
    Reply

    Taky kapelu Steelfaith mám moc ráda. Ještě bych doplnila jejich pátého člena Ondru Hovada, který je baskytarista.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>