SteelFaith – Propustka z nebe

Na českém metalovém nebi se v souhvězdí melodického power metalu objevila nová hvězdička. Lovosická kapela SteelFaith totiž vydala po deseti letech činnosti svůj dlouhohrající debut, který nazvali „Propustka z nebe“.

Ta je výsledkem asi roční práce, který je na desce znát. Ještě, než se v mém přehrávači roztočilo CD, prošel jsem si booklet. První uklidňující informace byla ta, že „Propustka z nebe“ byla nahrána v Barn studiu Dana Frimla (Mean Messiah), jenž ví, jaký má mít dobrá deska zvuk. Druhá věc se týká textů, které jsou v naší mateřštině. Steelfaith ve svých písních neopěvují chrabré rytíře nebo draky, ale zaměřují se v nich na lidskou psychologii a vztahy v poněkud temnějším konceptu. Život jim svým hlasem vdechla Miri Holemá, kterou doplňují kytaristé Ondra Vasaš s Honzou Štokem spolu s bicmenem Jiřím Skalickým. Nejvíc prostoru dostává samozřejmě Miri a musím říct, že se svým hlasem umí pracovat. Jistá ve výškách a nebojí se ani přitvrdit. I vícehlasý zpěv snese přísné měřítko. Co se týče zvukové stránky, tak je znát dlouholeté hraní a chuť pohrát si s power metalovým základem. Ten je citlivě doplňován lehkým heavy feelingem, jenž zvýrazňuje onu power metalovou sílu. Ve skladbě „Propustka z nebe“ mám skoro i pocit, jako bych poslouchal staré dobré Edguy. Kytary se vzájemně ženou do melodického rejdění, ze kterého vystřelují emotivní sóla. Bicí jednotka jedoucí minimálně na 120% dodává pověstný šmrnc. To vše umně zaranžované, až má posluchač pocit, že poslouchá zavedenou kapelu. SteelFaith věděli, čeho chtějí dosáhnout, a na sedmi skladbách se jim tvrdá práce zúročila.

Power metal mě už nějakou dobu obchází (nebo já ho), ale tenhle produkt z Lovosic mě jaksi chytl. Propracované, emotivní, melodické a svěží. To je, dámy a pánové „Propustka z nebe“.

Steelfaith - Propustka z nebe

8.4

Skladby

8.0/10

Originalita

7.5/10

Produkce

9.0/10

Vokály

9.0/10

Instrumentální složka

8.5/10

Klady

  • Zvuk
  • Vícehlasné zpěvy

Podobné články

SteelFaith – Propustka z nebe

About The Author
- Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

1
Komentujte

avatar
1 Vlákno komentářů
0 Odpovědi ve vlákneš
0 Odběratelé
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Karolína Poslední autoři komentářů

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karolína
Host
Karolína

Taky kapelu Steelfaith mám moc ráda. Ještě bych doplnila jejich pátého člena Ondru Hovada, který je baskytarista.