Na českém metalovém nebi se v souhvězdí melodického power metalu objevila nová hvězdička. Lovosická kapela SteelFaith totiž vydala po deseti letech činnosti svůj dlouhohrající debut, který nazvali „Propustka z nebe“.

Ta je výsledkem asi roční práce, který je na desce znát. Ještě, než se v mém přehrávači roztočilo CD, prošel jsem si booklet. První uklidňující informace byla ta, že „Propustka z nebe“ byla nahrána v Barn studiu Dana Frimla (Mean Messiah), jenž ví, jaký má mít dobrá deska zvuk. Druhá věc se týká textů, které jsou v naší mateřštině. Steelfaith ve svých písních neopěvují chrabré rytíře nebo draky, ale zaměřují se v nich na lidskou psychologii a vztahy v poněkud temnějším konceptu. Život jim svým hlasem vdechla Miri Holemá, kterou doplňují kytaristé Ondra Vasaš s Honzou Štokem spolu s bicmenem Jiřím Skalickým. Nejvíc prostoru dostává samozřejmě Miri a musím říct, že se svým hlasem umí pracovat. Jistá ve výškách a nebojí se ani přitvrdit. I vícehlasý zpěv snese přísné měřítko. Co se týče zvukové stránky, tak je znát dlouholeté hraní a chuť pohrát si s power metalovým základem. Ten je citlivě doplňován lehkým heavy feelingem, jenž zvýrazňuje onu power metalovou sílu. Ve skladbě „Propustka z nebe“ mám skoro i pocit, jako bych poslouchal staré dobré Edguy. Kytary se vzájemně ženou do melodického rejdění, ze kterého vystřelují emotivní sóla. Bicí jednotka jedoucí minimálně na 120% dodává pověstný šmrnc. To vše umně zaranžované, až má posluchač pocit, že poslouchá zavedenou kapelu. SteelFaith věděli, čeho chtějí dosáhnout, a na sedmi skladbách se jim tvrdá práce zúročila.

Power metal mě už nějakou dobu obchází (nebo já ho), ale tenhle produkt z Lovosic mě jaksi chytl. Propracované, emotivní, melodické a svěží. To je, dámy a pánové „Propustka z nebe“.

Steelfaith - Propustka z nebe

8.4

Skladby

8.0/10

Originalita

7.5/10

Produkce

9.0/10

Vokály

9.0/10

Instrumentální složka

8.5/10

Klady

  • Zvuk
  • Vícehlasné zpěvy

O autorovi

Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Karolína
Karolína
9.11.2017 10:11

Taky kapelu Steelfaith mám moc ráda. Ještě bych doplnila jejich pátého člena Ondru Hovada, který je baskytarista.

1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x