Algor – Hierofánia (2013)

Algor – Hierofania – 2013

Algor patří mezi to známější na UG české a slovenské scéně, ale přes to kapelu aspoň stručně představím pro ty, jenž ji neznají. Kapela pochází z Nového Města nad Vahom a vznikla v roce 1998. Má na kontě tři dema, dvě splitka, no a dvě vynikající alba, které osobně řadím mezi to nejkvalitnější, co se na české/slovenské scéně vyskytuje. Skupinu jsem již dvakrát spatřil, naposledy na UG black metalovém festivalu Hell Fast Attack, na kterém předvedli neskutečný koncert, který mě podruhé utrvrdil v tom, jak kvalitní kapela je. Ted již k recenzovanému albu..

…A Posvátno se Projevuje…

Celé album odstartuje instrumentálkou nesoucí název a Posvatno se Prejavuje, která jasně naznačuje kudy se bude celé dílo ubírat. Melodické riffy, pestré klávesy, bicí mají pěkné detaily, skladba mění tempa, melodické pasáže střídají ty rychlé. Po ní následuje V Krajine Hivicovech Sez, která se nese v rychlém typicky blackovém tempu. Okamžitě si všimnu jak jde krásně rozumět textům, ano….zvuk je čistý, všechny nástroje jdou pěkně slyšet jak mají a vokál krásně vyniká.

Lesovik, song číslo tři patří mezi mé nejoblíbenější z alba, má neskutečně krásnou melodii, hlavně ten stěžejní riff skladby je parádní, žene celý song kupředu.

Celé album je velmi pestré, obsahuje množství atmosferických pasáží, zklidněných pasáží které předznamenávají bouři…sypačky střídají melodické pasáže, vše dokonale sedí a doplňuje se. Dokonalým příkladem je písen Mysterium tremendum. Zde vše začíná elektronikou..atmosferické intro, po kterém přichází parádně zahraný black metal s krásně agresivním vokálem. Nejvíce mě ovšem zaujala skladba poslední, která začíná klávesami a tikáním hodin, atmosféra naprosto pohlcuje…přichází naprosto krásná melodie, střední tempo, nádherný text..až má člověk chuť zpívat si s kapelou. Skladba mě krásně uklidňuje a působí na mě pozitivním dojmem, krása…vrchol alba na závěr.

Co dodat..album je na maximální profesionální úrovni, ať už dokonalý zvuk , nebo skvělé hudební nápady, atmosféra a spousta emocí v muzice..pohansky laděné texty které mají hloubku. Nezbývá, než se těšit na další koncert, protože písně naživo fungují neuvěřitelně. 10/10

Podobné články

Algor – Hierofánia (2013)

| Článek, Recenze | 0 Comments
About The Author
- Black, post, doom (sludge/stoner), ambient, noise, drone, post-rock, shoeagez (Harakiri for the Sky, Anomalie, Downafall of Gaia, Sedna, Belphegor, Horna, Blaze of Perdition, Hetroertzen, Sarkrista, Inferno, Alcest, Les Discrets, Lost in Kiev, Last Leaf Down, God is an Astronaut, Infestus, Marduk, Ad Hominem, Rotting Christ, Kroda, Baptism, Khors, Nokturnal Mortum a mnoho dalšího. Redaktor webů: Marastmusic.com, Metalirium.com, Bes Webzine.sk

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na